The Executioner pozwala wcielić się w kata

Tekstowe RPG.

Wczoraj na Steamie zadebiutowało The Executioner - oparte głównie na tekstowym interfejsie RPG, w którym wcielamy się w średniowiecznego kata. Na razie dostępny jest pierwszy z trzech zaplanowanych epizodów.

Gra opowiada „wciągającą historię” w „mrocznej i niepokojącej atmosferze” i świecie „wypełnionym dwuznaczną moralnością”. W trakcie rozgrywki kierujemy mężczyzną, który stara się zachować zdrowie psychiczne torturując ludzi na zlecenie żyjących.

Wiele czasu spędzimy w sali tortur, gdzie zbadamy swoje ofiary, próbując znaleźć ich słabe punkty. Aby złamać przesłuchiwanych, użyjemy rozbudowanego zestawu „narzędzi pracy”, a nawet osób bliskich dla danego człowieka.

the_executioner_kat
The Executioner wyróżnia czarnobiała grafika

Ponadto na zabitych w trakcie tortur zarobimy, sprzedając części ciał na czarnym rynku. Trzeba jednak uważać: każdy kolejny zamordowany negatywnie wpłynie na psychikę podopiecznego - aby przetrwać, staniemy przed koniecznością „zarządzania zdrowiem”.

Zwiedzimy również okultystyczne podziemie, w którym nie brakuje średniowiecznych artefaktów pokroju korzeni mandragory. Co ciekawe, główny bohater wyposażony jest także w unikalną zdolność, która pozwala wykryć kłamstwo.

Produkcja łączy elementy RPG z eksploracją, śledztwami i wyborami wpływającymi na rozwój fabuły - gracze otrzymają szansę opowiedzenia się po stronie monarchii i tradycji lub rewolucji w imię postępu. Zdecydują też, czy znieczulić się na przemoc, czy ocalić własne człowieczeństwo. Ukończenie całości zajmie około 20 godzin.

Cena The Executioner wynosi 35,99 zł, ale do 2 października grę można nabyć z rabatem w wysokości 15 procent.

Źródło: Steam

Następnie: Niektóre decyzje nie zależą od nas - twórcy Call of Duty: Modern Warfare o wyłączności trybu Survival dla PS4

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami