Pleśń w kolekcjonerskim hełmie z Fallout 76. Nabywcy odzyskają pieniądze

Gadżet wycofany ze sprzedaży.

Kolekcjonerski hełm pancerza wspomaganego, sprzedawany z okazji premiery Fallout 76, został wycofany ze sprzedaży. Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich twierdzi, że w gadżecie może znajdować się pleśń, dlatego zaleca zwrócenie produktu.

„Pleśń może być obecna w materiale znajdującym się wewnątrz hełmu, co stwarza zagrożenie infekcji układu oddechowego u osób z nieprawidłowo działającym układem odpornościowym, uszkodzonymi płucami lub z alergią na pleśń” - czytamy w komunikacie.

helm1
Dwa warianty hełmu. Pleśń zagraża rzekomo tylko wersji po prawej. Źródło: vgc2 na YouTube

Hełmy produkowała firma Chronicle Collectibles, a dostępne były w internetowym sklepie GameStop - za 150 dol., czyli ok. 600 zł. Powstało 20 tysięcy sztuk.

Klienci, którzy skontaktują się ze sprzedawcą, mogą zwrócić hełm i odzyskać pełną cenę gadżetu.

Omawiana seria, która ma problem z pleśnią, to biało-czerwony wariant Nuka Cola. Model jest niemal identyczny jak ten dołączany do edycji kolekcjonerskiej Fallout 76 - różni się tylko kolorem.

Źródło: komunikat komisji

Następnie: MediEvil Remake na PS4 - demo dostępne do 6 października

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami