Minecraft nie tylko dla dzieci - średni wiek graczy to 24 lata

Wbrew powszechnym opiniom.

Wielu uważa, że Minecraft cieszy się szczególną popularnością wśród najmłodszych. Okazuje się jednak, że jest to błędne przekonanie, ponieważ fani produkcji są zazwyczaj dorosłymi osobami.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Edge szefowa działu Microsoftu odpowiedzialnego za rozwój tytułu - Helen Chiang - ujawniła, że średnia wieku graczy wynosi 24 lata. Przyznaje, że dla niektórych informacja może być zaskoczeniem.

minecraft_srednia
Minecraft dostępny jest na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych

- Myślę, że to dobrze świadczy o rozmiarze oraz skali Minecrafta. Z pewnością jednak w naszą produkcją gra wiele dzieci, ale jednocześnie bawi się również mnóstwo innych osób - przekonuje menedżerka.

Twórcy są oczywiście świadomi, że dużą część odbiorców stanowią najmłodsi użytkownicy. W związku z tym deweloperzy starają się ostrożnie podejmować decyzje dotyczące rozwoju projektu, zwłaszcza w kwestii transakcji cyfrowych - chcą, by wszystko było jasne i przejrzyste.

Zobacz: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Pełna wersja Minecrafta ukazała się w 2011 roku i nadal cieszy się popularnością - niedawno ujawniono, że miesięcznie loguje się 112 milionów użytkowników. Pozycja wyróżnia się mechanizmami, które pozwalają budować nawet najbardziej nietypowe konstrukcje.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Okładka Final Fantasy 7 Remake wprowadza w błąd - uważa znany dziennikarz

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami