FIFA 20 - szybka taktyka (atak): przy linii bocznej

Większe zaangażowanie skrzydła w atak.

Gdy podczas meczu wciśniesz do góry krzyżak na padzie, otworzysz menu kontekstowe szybkiej taktyki ofensywnej. Następnie wciśnij krzyżak w prawo, aby aktywować strategię przy linii bocznej. Czym różni się od wcześniej opisywanych ofensywnych wahadłowych?

021

W tym ustawieniu cały zespół będzie rozstawiony znacznie szerzej. Dotyczy to zarówno wspomnianych bocznych obrońców, ale także skrzydłowych i bocznych obrońców. Niemal cały zespół będzie więc koncentrował się znacznie mocniej na bocznych strefach boiska.

Jest to taktyka bardzo dobra, jeśli lubisz atakować skrzydłami (a FIFA 20 sprzyja takiej strategii), ale pamiętaj o bacznej obserwacji rywala. Jeśli przeciwnik lubi atakować środkiem boiska, przy włączonej opcji „przy linii bocznej” możesz mieć spore kłopoty z wypełnieniem luk, przez co utworzy się swoisty korytarz prowadzący do twojej bramki.

Lepiej więc korzystać z tej opcji doraźnie, gdy jesteś przy piłce i planujesz atak skrzydłem. Gdy ten nie dojdzie do skutku, warto opcję wyłączyć, aby zminimalizować ryzyko. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy rywal również lubi atakować skrzydłami.

Następnie: FIFA 20 - szybka taktyka (atak): dodatkowy napastnik

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - szybka taktyka (atak): ofensywni wahadłowi

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami