FIFA 20 - szybka taktyka (atak): dodatkowy napastnik

Więcej mocy w ataku.

Kiedy podczas meczu użyjesz krzyżaka na padzie do góry, a następnie w dół, aktywujesz szybką formację ofensywną w postaci dodatkowego napastnika. Jest prawdopodobnie najbardziej oczywista z szybkich taktyk, choć nie polecamy mieć jej aktywowanej cały czas.

022

Dodatkowego napastnika wykorzystuj tylko wtedy, gdy wiesz, że szanse na zmianę sytuacji w meczu są coraz mniejsze. Ten as w rękawie sprawi, że podłączać się do akcji bramkowych będą pomocnicy, a czasami nawet środkowi obrońcy, choć w tej sytuacji dużo zależy od ustawień ogólnych.

Jeżeli w indywidualnej taktyce przed meczem pokusisz się o ultra ofensywne ustawienie, a także nakażesz poszczególnym zawodnikom podłączanie się do ataku (choćby włącznie ze środkowym defensywnym pomocnikiem - ŚPD), gra w automatyczny sposób dobierze najbardziej optymalnego gracza.

Jeżeli będzie to środkowy obrońca, będziesz narażony na niebezpieczne kontrataki. Warto więc obserwować, który z graczy częściej będzie wchodził w pole karne i próbował uczestniczyć w kreowaniu sytuacji. Jeśli nie jesteś zadowolony z decyzji sztucznej inteligencji, czym prędzej wyłącz dodatkowego napastnika.

Następnie: FIFA 20 - szybka taktyka (obrona): cofnięcie się napastnika

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - szybka taktyka (atak): przy linii bocznej

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami