FIFA 20 - najlepsze ustawienia kamery, jak zmienić

Zwiększona orientacja na murawie.

Jeżeli szukasz najlepszych ustawień kamery w FIFA 20, w tym poradniku podpowiemy ci, jaki typ widoku wybrać. Wbrew pozorom to jedna z najważniejszych kwestii, bo orientacja na boisku jest kluczowa dla komfortu rozgrywania spotkań.

Ustawienia domyślne i kamera standardowa zapewniają oczywiście dobry widok, ale zdecydowanie warto poeksperymentować i spróbować zmaksymalizować szansę odpowiedniej reakcji na każdą sytuację na boisku.

FIFA 20 - jak zmienić kamerę i którą wybrać

Aby przejść do wyboru kamery, w głównym menu wybierz zakładkę „Konfiguracja”, potem wybierz kafelek „Ustawienia”, a następnie „Ustawienia gry”.

Zrzut_ekranu__357_

W nowym oknie przejdź do sekcji o nazwie „Kamera”, naciskając RT/R2. To tutaj możesz przypisać różne rodzaje widoku do poszczególnych typów zabawy. Poniżej znajdziesz też suwaki do szczegółowych ustawień kamery, np. wysokości czy powiększenia (zoomu).

Zrzut_ekranu__358_

Wybierając rodzaj kamery, należy pamiętać, aby nie utrudniać sobie zadania, a tym samym nie przybliżać widoku za bardzo. Oglądanie piłkarzy z bliska i bycie niemal w centrum akcji może być kuszące, ale trudno dostrzec wtedy wysuwających się na dogodną pozycję kolegów z drużyny.

Dobrym wyborem jest natomiast oddalenie widoku, które przyniesie ci wiele taktycznych korzyści, zwiększy kontrolę nad meczem i pozwoli na lepsze rozgrywanie piłki.

W FIFA 20 kamerę można dostosować do następujących trybów:

  • Kamera w grze jednoosobowej
  • Kamera w grze wieloosobowej
  • Kamera przypisana do piłkarza
  • Kamera w wirtualnych klubach
  • Zostań gwiazdą: Bramkarz

Do trybu jednoosobowego i wieloosobowego rekomendujemy kamerę Telewizyjną lub Współpracę. Jeżeli chcesz dodatkowo poprawić widoczność, skorzystaj z własnych ustawień i ustaw suwak wysokości na maksimum (2), a zbliżenie na minimum (0).

cam1

Z początku możesz czuć się dość niekomfortowo z nowymi ustawieniami - szczególnie jeśli do tej pory wybierałeś domyślny typ kamery. Daj jednak szansę tej perspektywie, a zobaczysz, że z czasem będziesz mógł wykonać zagrania, które do tej pory nie były możliwe.

Będziesz w stanie precyzyjniej ustawić linię obrony i dostrzeżesz również wysuwającego się za linię obrony napastnika. Przy umiejętnym wykorzystaniu radaru na dole ekranu, zapanujesz nad każdym sektorem boiska.

Następnie: FIFA 20 - ile zajmuje miejsca na dysku: PC, PS4, Xbox One

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - jak zmienić język komentarza i dialogów na angielski

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami