Ekran Samsunga Galaxy Fold pod okiem testerów. Rysy nawet od paznokcia

Plus: głośne zawiasy.

Wyceniany na ponad 8000 zł składany smartfon Samsung Galaxy Fold jest już dostępny w kilku krajach - między innymi w Wielkiej Brytanii czy Francji. Testerzy zwracają uwagę, że wytrzymałość ekranu nie uległa dużej poprawie względem prototypu.

Autor materiałów wideo na kanale JerryRigEverything pokazuje, jak wyświetlacz wewnętrzny (czyli główny) reaguje na różne zadrapania czy kontakt z obiektami. Okazuje się, że nawet paznokieć może pozostawić spore, zauważalne zarysowanie czy też wgłębienie.

Powodem jest tworzywo, z którego ekran został wykonany - to specjalny plastik. Tradycyjnie wykorzystywane w telefonach szkło uniemożliwiłoby zginanie wyświetlacza. Zastosowano je tylko na przednim panelu.

Autor testu zwraca też uwagę, że w normalnych warunkach użytkowania, zamykanie i otwieranie Folda szybko staje się całkiem głośne - nawet najdrobniejsze elementy dostające się do zawiasów wpływają na wydawany przy składaniu dźwięk.

samsung_galaxy_fold_hero
Delikatny jak motyl

Największym czynnikiem wyróżniającym Galaxy Fold jest właśnie jego składany format. Główny ekran ma ponad 7 cali i znajduję się wewnątrz urządzenia. Kiedy złożymy smartfon, niczym książkę, treści zostają wyświetlone na mniejszym ekranie z przodu.

Jak podają dziennikarze GSM Arena, Samsung pracuje już podobno nad tańszą wersją Folda, która miałaby trafić na pozostałe rynki, w których nowy telefon jeszcze oficjalnie nie zadebiutował.

Następnie: Minecraft nie tylko dla dzieci - średni wiek graczy to 24 lata

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami