FIFA 20 Volta - 4 na 4 bez bramkarza: taktyki, formacje, ustawienia

Czterech na czterech bez golkiperów.

Tym razem możesz zapoznać się z formacjami dostępnymi w trybie Volta, gdzie walczą ze sobą czteroosobowe drużyny, ale tym razem bez bramkarzy. Są to zdecydowanie inne formacje, niż te w przypadku z golkiperami.

To właśnie w trybie czterech na czterech bez bramkarzy taktyka i formacja dopasowana do stylu gry jest prawdopodobnie najważniejsza. Są tu bowiem ustawienia lekko defensywne, ultra-ofensywne, a także zrównoważone.

W rozgrywce 4 na 4 bez bramkarza w trybie Volta gry FIFA 20 dostępne są trzy formacje do wyboru.

018

1. (1-2-1) Diament - najbardziej optymalne ustawienie, dzięki któremu regulując nastawienie piłkarzy (w lewo i w prawo krzyżakiem na padzie) momentalnie możemy zamurować się bliżej bramki lub ruszyć totalną ofensywą na bramkę przeciwnika.

2. (2-0-2) Kwadrat - coś dla fanów gry skrzydłami. Formacja jest dość ryzykowna, bo koncentruje się na dwójce obrońców i dwójce napastników, którzy są ustawienie bardzo szeroko. Środek pola jest często dość pusty.

3. (1-1-2) Litera „Y” - kolejne optymalne ustawienie, z tym że bardziej ofensywne niż Diament. Mamy tu bowiem do czynienia z dwoma atakującymi zamiast jednego, za to z jednym pomocnikiem.

4. (2-1-1) Piramida - najbezpieczniejsze ustawienie, jeśli zależy nam na spokoju w defensywie. Mamy tu bowiem dwóch obrońców, a w przypadku cofnięcia się całego zespołu, mamy dość dobrze obstawioną i bezpieczną bramkę.

Następnie: FIFA 20 - Monety Volta: jak szybko zarabiać, najlepsze metody

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 Volta - 4 na 4 z bramkarzem: strategie, ustawienia i dostępne formacje

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami