PS5 będzie bardziej ekologiczne. Sony łączy siły z ONZ

Mniejsze zużycie energii.

W ramach współpracy z ONZ, Sony dołącza do inicjatywy Playing For The Planet, której głównym założeniem jest ograniczenie zużycia energii i źródeł zanieczyszczeń środowiska generowanych przez produkcję konsol oraz gier.

Prezydent Sony Interactive Entertainment podkreślił, że PlayStation 5 będzie bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska niż poprzednie platformy firmy.

- Konsola nowej generacji zaoferuje funkcję zawieszenia rozgrywki i pracy konsoli przy o wiele niższym zużyciu energii niż na PS4 - podkreślił Jim Ryan.

planet
Produkcja i konsumpcja gier ma wpływ na środowisko

- Jeżeli tylko milion użytkowników skorzysta z tej funkcji, zaoszczędzimy równowartość energii odpowiadającej ilości prądu zużywanej średnio przez 1000 gospodarstw domowych w USA - dodał szef SIE.

Sony ma zamiar informować posiadaczy PS5 o wszystkich systemach konsoli, które mogą pomóc w oszczędzaniu energii. Firma chciałaby też stworzyć pro-ekologiczne aplikacje na PS VR.

26367_3126129_horizonzerodawn_screens_septevent_3840x2160_01_2_1489691579
W świecie Horizon też nie oszczędzano energii...

Nowa konsola Sony nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana, ale potwierdzono już, że zaoferuje między innymi dysk SSD i wsparcie dla rozdzielczości 8K. Sprzęt zadebiutuje prawdopodobnie w czwartym kwartale 2020 roku.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Fallout 2287: Nuclear Winter - mod zmienia czwartą część serii w mroźny survival

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami