FIFA 20 - jak zmienić język komentarza i dialogów na angielski (PC)

Z zachowaniem polskich napisów.

Jeżeli chcesz zmienić domyślny język dialogów i komentarza w FIFA 20, jesteś we właściwym miejscu. Podpowiadamy, jak przestawić język z angielskiego na polski, z zachowaniem ojczystych napisów.

Jeśli próbowałeś już sam zmienić język, to zapewne wiesz, że z poziomu gry jest to niemożliwe. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje i instrukcję.

FIFA 20 - angielski komentarz i dialogi

Aby zmienić język na angielski, zaloguj się do aplikacji Origin i przejdź do biblioteki swoich tytułów.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na FIFA 20, a z rozwijanego menu wybierz opcję „Właściwości gry”.

jezyk1

Przejdź do zakładki „Zaawansowane opcje uruchamiania”, a w sekcji „Język w grze” wybierz English US (Angielski, USA). Następnie kliknij „Zapisz”.

jezyk2

Wróć teraz do biblioteki - zauważysz, że program pobiera aktualizację FIFA 20. To właśnie pakiet z językiem angielskim, którego domyślnie nie ma w grze. Odczekaj, aż wszystkie pliki zostaną pobrane.

Po zakończeniu procesu, możesz się już cieszyć grą w wersji kinowej, czyli z angielskimi dialogami i komentarzem.

Ważna informacja: od teraz za każdym razem, kiedy włączysz grę, w oknie wyboru języka jako pierwszy wyświetli ci się angielski. Wystarczy przejść kilka pozycji w prawo i wybrać polski. Dzięki temu będziesz grał z polskimi napisami - także w menu.

Aby zmienić język dialogów i komentarza z powrotem na polski, ponownie wejdź we „Właściwości” oraz „Język w grze” i z rozwijanej listy wybierz Polski.

Korzyści ze zmiany języka na angielski

Najważniejsza jest oczywiście kwestia indywidualnych preferencji. Jeżeli podoba Ci się komentarz Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego, a także praca aktorów dubbingowych w trybie fabularnym Volta, zmiana języka nie jest ci potrzebna.

fifhedd

Język angielski sprawia jednak, że postacie w trybie przygody sprawiają wrażenie bardziej realnych - w języku angielskim nagrywano chociażby sesje motion capture (przechwytywania ruchu), więc usta bohaterów poruszają się naturalnie i zgodnie z wypowiadanymi kwestiami.

Jeżeli chodzi o komentarz, warto zauważyć, że oryginalna, angielska wersja zawiera znacznie więcej różnorodnych kwestii. Komentatorzy zwrócą przykładowo uwagę na urodziny jednego z piłkarzy lub krótko skomentują sytuację twojej drużyny w sezonie.

Następnie: FIFA 20 - najlepsze ustawienia kamery, jak zmienić

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - Juventus: dlaczego nie ma w grze klubu z Turynu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami