Epic Games zapłacił niemal 9,5 mln euro za wyłączność Control - sugeruje raport wydawcy

Projekt studia Remedy Entertainment.

Control - najnowsza produkcja autorów Alana Wake'a - w wersji PC przez rok od premiery dostępna jest tylko w Epic Games Store. Okazuje się, że właściciele platformy za wyłączność zapłacili najprawdopodobniej 9,49 miliona euro.

Kwotę ujawniono w najnowszym raporcie Digital Bros, czyli firmy, do której należy 505 Games - wydawca gry od studia Remedy Entertainment. Informację o sumie umieszczono w sekcji dochodów uzyskanych od sklepu prowadzonego przez twórców Fortnite, na co zwrócił uwagę uznany analityk branżowy Daniel Ahmad.

Warto zaznaczyć, że nie jest jasne, czy pieniądze rzeczywiście są opłatą za czasową wyłączność. Faktem jest jednak, że Epic Games dokonało wpłaty przed 30 czerwca, a więc co najmniej na dwa miesiące przed premierą Control - gotówka nie może więc pochodzić ze sprzedaży gry.

To jednak nie wszystko, ponieważ identyczną sumę - a więc 9,49 miliona euro - umieszczono w sekcji dochodów wygenerowanych przez wspomnianą grę studia Remedy Entertainment. Istnieje więc wysokie prawdopodobieństwo, że wydawca otrzymał kwotę w ramach podpisanej umowy.

Zobacz: Control - Poradnik, Solucja

Na razie jednak nie jest jasne, jaka część pieniędzy trafiła bezpośrednio do deweloperów odpowiedzialnych za Control. Jakiś czas temu twórcy ujawnili, że budżet projektu wynosił od 20 do 30 milionów euro.

Nowa produkcja twórców Alana Wake'a ukazała się 27 sierpnia na PC, PS4 i Xbox One. To gra akcji, w której oprócz broni wykorzystujemy też nadprzyrodzone moce, takie jak lewitowanie czy ataki falami uderzeniowymi.

Źródło: Resetera

Następnie: Thor, Antman i Hulk w drużynie piłkarskiej FIFA 20. Gracze szukają Avengersów wśród zawodników

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami