Borderlands 3 - Legendary Hunt: Lavender Crawly, The Droughts

Walka z bossem The Droughts.

Na obszarze The Droughts znajduje się jeden boss, które należy pokonać w ramach wyzwania Legendary Hunt. Jest to Lavender Crawly. To ruchliwe stworzenie na 8. poziomie, które posiada dwa potężne ataki.

Przed polowaniem zaopatrzmy się w broń na najwyższym dostępnym poziomie. Korzystne będą także bonusy do obrażeń zadawanych bronią (Weapon Damage) oraz do obrażeń uderzenia krytycznego (Critical Hit Damage). Potwór nie posiada tarczy, zatem możemy pominąć bonus do niszczenia shield.

Zróbmy zapasy amunicji i jeżeli to możliwe, powiększmy magazynek. Ruchliwość potwora utrudnia celne strzelanie, co prowadzi w konsekwencji do marnowania amunicji. Korzystajmy z osłon, aby mieć przeciwnika głównie przed sobą. Leże potwora (1) znajduje się w pewnej odległości od głównego obozu (2).

map001

Przed starciem z Lavender Crawly pozbądźmy się bandytów z pobliskiego obozowiska (3). Później, w razie potrzeby, skorzystamy z zapasów, które znajdują się na terenie obozu. Nieopodal miejsca pobytu Lavender Crawly jest także jaskinia (4), w której znajdziemy kolejne skrzynie z zapasami. Użyjemy ich, jeśli stracimy cały zapas amunicji. Pamiętajmy jednak, że skrytki nie zawsze dostarczają brakujących przedmiotów.

Etapy walki

Walka z bossem jest podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie eliminujemy Lavender Crawly (5). Drugi etap polega na pozbyciu się łącznie sześciu potomków potwora. W pierwszej kolejności walczymy z pierwszą dwójką, czyli Kirą i Bobbym (6), które są na 9. poziomie. Latające stworzenia wykluwają się z kokonu, który pozostawił po sobie Lavender Crawly.

014

Potwory niszczmy pojedynczo, ponieważ pozostawiają po sobie kolejne kokony, z których wykluwają się po dwa osobniki. Ostatnie cztery kreatury, Marry i Martha oraz Cybil i Edie, są znacznie słabsze od bossa, ale są ruchliwe. Dopiero po pokonaniu ostatniego osobnika ukończymy wyzwanie.

Lavender Crawly jest ruchliwy, ale nie unosi się długo w powietrzu. Z tego powodu, gdy boss stoi na gruncie, korzystajmy z granatów, które wybuchają po uderzeniu. Pociski wybuchające z opóźnieniem mogą się nie sprawdzić, ponieważ przed eksplozją potwór zdąży zmienić swoje miejsce.

Ataki Lavender Crawly

Pierwszy z ataków Lavender Crawly to szarża, po której potwór zostawia smugę płonącego gazu (7), która zadaje obrażenia pancerzowi (shield). Aby uniknąć stratowania, korzystajmy z osłon w terenie, które uniemożliwiają szarżę. Doskonale sprawdzą się kopce, zza których dobrze prowadzi się ostrzał.

015

Drugi atak potwora to wystrzeliwanie toksycznych płynów, które pozostawiają tymczasowe plamy na gruncie. Tutaj również sprawdzi się korzystanie z osłon. Potwór rozrzuca płyny zawsze w różne miejsca, które są blisko siebie. Kiedy widzimy, że Lavender Crawly rozpoczyna atak, wycofajmy się jak najszybciej.

016

Kolejne osobniki, które musimy pokonać po Lavender Crawly, są słabsze niż poprzednik. Jeżeli w tym momencie nie posiadamy amunicji, skorzystajmy ze skrytek na terenie obozu bandytów. Starajmy się nie tracić amunicji przez niecelne strzelanie - poczekajmy, aż Crawly zatrzyma się na moment w powietrzu. Dopiero wtedy otwórzmy ogień.

Za pokonanie wszystkich stworzeń otrzymamy:

  • 202 XP
  • $31
  • 15 Eridium

Następnie: Borderlands 3 - Legendary Hunt: Skrakk, Ascension Bluff

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami