Zwycięzca turnieju wygrał 46 tysięcy dolarów, ale nie mógł odebrać nagrody z powodu młodego wieku

Otrzymał puchar, słuchawki, czekoladę i napój.

Nastolatek o imieniu Yuwa wziął niedawno udział w turnieju mobilnej gry Puzzle & Dragons. Zmagania wygrał, ale z powodu niskiego wieku nie mógł odebrać nagrody pieniężnej.

Zwycięzca powinien otrzymać 5 milionów jenów, czyli równowartość nieco ponad 46 tysięcy dolarów. Zamiast pieniędzy, młodemu Japończykowi przekazano tylko specjalny puchar, słuchawki oraz roczne zapasy czekolady i napoju energetycznego.

puchar_puzzle
Yuwa nie odebrał pieniędzy (źródło: Kotaku)

Okazuje się, że Yuwa nie dostał gotówki ze względu na wiek. W Kraju Kwitnącej Wiśni osoby między 13. a 15. rokiem życia mogą rywalizować jedynie jako juniorzy, którym nie należą się żadne nagrody pieniężne.

Japońska organizacja e-sportowa nałożyła ograniczenia, by najmłodsi gracze skupiali się przede wszystkim na edukacji, a nie turniejach. Warto zaznaczyć, że w Japonii obowiązek szkolny trwa do zakończeni gimnazjum, do którego uczęszcza młody mistrz Puzzle & Dragons.

Na niefortunną sytuację zwrócili od razu uwagę komentatorzy turnieju, przyznając, że współczują nastolatkowi. Do sprawy odniósł się także sam Yuwa, który wpisie opublikowanym na Twitterze przyznał, że „zamiast pieniędzy, otrzymał honor”.

Źródło: Kotaku

Następnie: Stalker Online zmierza na Steam - gra dostępna w otwartej becie

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami