Total War Saga: Troy połączy historię z mitologią - premiera w 2020 roku na PC

Gra inspirowana "Iliadą".

Creative Assembly potwierdziło nieoficjalne informacje i zapowiedziało Total War Saga: Troy - kolejną odsłonę podcyklu głównej serii, skupiającego się na krótszych okresach historycznych. Premiera w 2020 roku na PC.

Powstająca produkcja inspirowana jest „Iliadą” Homera i - zgodnie z podtytułem - skupi się na wojnie trojańskiej. Gracze otrzymają możliwość wzięcia udziału w słynnym konflikcie zarówno po stronie Trojan, jak i Greków.

Nie zabraknie zarządzania imperium w trybie turowym, uzupełnionego o „spektakularne bitwy” w czasie rzeczywistym. Twórcy obiecują nowe mechaniki rozgrywki, nawiązujące do wspomnianego okresu - niewykluczone, że pojawią się elementy nadprzyrodzone.

Gracze pokierują jednym z ośmiu słynnych bohaterów, których historię poznają podczas zabawy. Niewykluczone, że wśród dostępnych herosów znajdą się legendarni Hektor, Achilles (widoczni w trailerze), książę Parys i Odyseusz.

total_war_saga_troy_ujawnienie
Pojawią się legendarni bohaterowie

Wojnę, na której skupi się gra, zapoczątkowało porwanie Heleny z pałacu w Sparcie przez Parysa. Grecy chcąc odzyskać królową wyruszyli w kierunku Troi. Według legend, miasto udało się zdobyć dzięki fortelowi - wykorzystaniu konia trojańskiego.

Źródło: Steam

Następnie: Seria Batman: Arkham i cykl LEGO Batman za darmo w Epic Games Store. 6 gier w prezencie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami