Borderlands 3 - Hostile Takeover: Lorelei, Rhys, Cyclone, Zer0, Gigamind (boss)

Pierwsza misja na planecie o nazwie Promethea.

Kolejna misja główna w Borderlands 3, która uruchomi się automatycznie po ukończeniu zadania o nazwie Sanctuary. Zacznij od skierowania się do Ellie i porozmawiania z nią.

051

Kolejnym krokiem będzie udanie się do przejścia (1) prowadzącego do lokacji Meridian Outskirts na planecie Promethea.

Dotarcie do Lorelei i Rhysa

Po wylądowaniu zacznij kierować się przed siebie jedyną możliwą drogą. Celem będzie dotarcie do miejsca, gdzie został wywołany sygnał radiowy (Distress Call).

052

Po drodze rozprawiaj się z napotkanymi przeciwnikami. Początkowo będą to przedstawiciele lokalnej fauny, czyli tak zwane Ratchlingi (2). Nieco później natkniesz się również na żołnierzy i fanatyków.

053

W końcu dotrzesz do Lorelei (3), która pomoże w walce z rywalami. Po oczyszczeniu terenu porozmawiaj z dziewczyną i wyrusz za nią do pobliskiej bazy.

054

Odnów zapasy, a następnie przyzwij w warsztacie pojazd, po czym wyrusz za Cyclonem (4) sterowanym przez Lorelei.

055

W trakcie drogi eliminuj wrogie pojazdy. Najważniejsze będzie pozbycie się COV Hover Technical (5), po którym podnieś ECHO Log. Podążaj dalej za Lorelei. W końcu dotrzecie do sojuszniczej placówki, po której dziewczyna zacznie oprowadzać bohatera. W trakcie drogi rozmawiaj z przewodniczką.

056

W pewnej chwili miejsce zostanie zaatakowany przez przeciwników. Rozpraw się z nimi i przebij się na ulicę, gdzie skorzystaj z przejścia (6) do kolejnej lokacji o nazwie Meridian Metroplex.

057

W tunelu zostaniesz od razu zaatakowany przez duży oddział wroga. Przebij się w stronę ulicy i systematycznie oczyszczaj kolejne fragmenty ulicy. Oprócz zwykłych wrogów natkniesz się tu również na Pyrotech Heacy (7), czyli ciężkozbrojnych żołnierzy posiadających miotacze ognia i wystrzeliwujących ogniste kule.

058

Po oczyszczeniu tego fragmentu miasta wyrusz za Lorelei do kolejnej placówki. Na miejscu skorzystaj z komputera, aby nawiązać kontakt z Rhysem (8).

Cyclone i spotkanie z Zer0

Po zakończeniu transmisji ponownie porozmawiaj z Lorelei, a następnie uzupełnij zapasy przed kolejną częścią misji.

059

Następnie skorzystaj z lokalnego warsztatu, wybierz ikonę pojazdy, a potem z listy zaznacz nową maszynę o nazwie Cyclone (9). Jest to pojazd charakteryzujący się słabym uzbrojeniem, ale dużą szybkością poruszania się.

060

Zacznij jechać po ulicach w stronę znacznika. W pewnej chwili trafisz na blokadę. Opuść wtedy pojazd i zacznij przedzierać się przez teren z dużą ilością wrogów. Nie musisz walczyć ze wszystkimi, najważniejsze jest dotarcie na plac, gdzie spotkasz nowego sojusznika nazywanego Zer0 (10).

Zabezpieczenie składu amunicji (Weapon Depot)

Po dotarciu do Zer0 nowa postać zaprezentuje próbkę swoich możliwości, błyskawicznie eliminując cały oddział przeciwników.

061

Po scence wyrusz za sojusznikiem i przystąp do walki z rywalami (11), którzy bronią dostępu do składu amunicji. Pozostawaj w ruchu, bo robotów będzie sporo.

062

Po rozprawieniu się ze wszystkimi przeciwnikami rywale postanowią przeprowadzić kontratak. Tutaj musisz wykazać się dużą ruchliwością i korzystaniem z osłon, ponieważ wrogów będzie naprawdę dużo. W pierwszej kolejności staraj się eliminować zwykłych żołnierzy, a potem szybko rozprawiaj się z ciężkoopancerzonymi (12), czyli Heavy Gunnerami.

063

Po zakończeniu walki skieruj się w stronę znacznik i zeskocz do dziury. Następnie rusz przed siebie i kontynuuj, aż do oznaczonego pojemnika (13) z bronią.

064

Podnieś Holoblade Upgrade i udaj się do Zer0, od którego weź karabin (14), po czym przekaż mu zdobyty przed chwilą granat. Następnie wyrusz za sojusznikiem i przejdź przez miasto do miejsca, gdzie Zer0 będzie czekał na bohatera.

Walka z Gigamindem (boss)

Kiedy dotrzesz do Zer0, ten zrobi dziurę w ścianie, dzięki czemu będziesz mógł przejść z nim do kolejnej lokacji.

065

Po chwili rozpocznie się finalne starcie z Gigamindem (15). Pozostawając w ruchu ostrzeliwuj przeciwnika, unikając przy tym rzucanych przez niego pocisków (16).

066

Po pozbawieniu przeciwnika tarczy ten stworzy nową (17). Jeśli będzie zwrócona w kierunku bohatera, to nie ostrzeliwuj rywala i staraj się schodzić z drogi, ponieważ Gigamind może przy jej pomocy atakować.

067

Zamiast tego staraj się zawsze obchodzić rywala i atakować go od tyłu (18) - staraj się wtedy celować we fioletowy punkt.

068

Gigamind może szybko przemieszczać się dzięki konstruowanym na bieżąco platformom (19). W takich przypadkach postaraj się zawsze go obiec i znów atakować od tyłu.

069

Rywal może również tworzyć ze swoich małych robotów specjalne pociski (20) - wystarczy jednak pozostawać w ruchu, aby ich unikać. W trakcie całego starcia na arenie będą pojawiać się również inni przeciwnicy. Nie trać jednak czasu i energii na walkę z nimi. Ostrzeliwuj ich tylko, jeśli poziom zdrowia bohatera spadł do zera - zabicie takiego rywala przywróci bowiem postać do życia.

070

Po walce podnieś wartościowe przedmioty. Kluczy będzie Gigabrain (21), czyli móz bossa, z którym wróć do Rhysa. Umieść zdobyty obiekt w komputerze i obejrzyj ostatni dialog w misji.

Następnie: Borderlands 3 - The Impending Storm: Athenas, Maya, Ava, krypty, Captain Traunt (boss)

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Sanctuary: wejście na statek, pomoc załodze, Crazy Earl, Promethea

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami