Crossplay w Call of Duty: Modern Warfare - szczegóły. Oficjalne wsparcie dla klawiatur i myszy na konsolach

Nadchodzą testy rozgrywki międzyplatformowej.

Activision poinformowało o szczegółach działania systemu crossplay w Call of Duty: Modern Warfare. Rozgrywkę międzyplatformową można będzie testować już od czwartku (19 września), podczas drugiej tury testów beta.

Najważniejszą wiadomością wydaje się oficjalne potwierdzenie wsparcia dla klawiatur i myszy na obydwu konsolach - PS4 i Xbox One. Użytkownicy grający w ten sposób, będą mogli grać z posiadaczami wersji PC.

Jeśli na komputerach zdecydujemy się sterować padem, będziemy z kolei w stanie rywalizować z graczami konsolowymi używającymi klasycznego sterowania, a więc kontrolerów.

Co więcej, dostępne będzie też osobne lobby, w którym nie będą obowiązywać żadne reguły, a więc w rozgrywce wezmą udział posiadacze wszystkich platform, niezależnie od sposobu sterowania.

W menu obecne będą oczywiście filtry, które pozwolą zupełnie wyłączyć crossplay.

BETA_PR_IMAGE_01
Mecze między znajomymi niezależnie od platformy? Czemu nie

Dzięki funkcji gry międzyplatformowej twórcy mają nadzieję skrócić czas oczekiwania na mecze we wszystkich trybach gry. Warto zaznaczyć, że crossplay nie będzie dostępny w meczach rankingowych i turniejowych.

Źródło: Activision

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami