Borderlands 3 - Sanctuary: wejście na statek, pomoc załodze, Crazy Earl, Promethea

Misja główna, w której docieramy naszą latającą bazą do następnej planety.

Następna misja fabularna w Borderlands 3 rozpocznie się po ukończeniu przygotowań do lotu w ramach zadania o nazwie Taking Flight. Po uzyskaniu kontroli nad bohaterem wejdź na górę po schodach znajdujących się z prawej strony Ellie, po czym kontynuuj marsz jedyną możliwą drogą, aż dotrzesz do statku.

Uwaga - chociaż bieżąca misja doprowadzi bohatera do kolejnej planety, to w przyszłości będziesz mógł swobodnie przemieszczać się między nimi. Dlatego jeśli nie ukończyłeś wszystkich misji pobocznych i zadań dodatkowych na Pandorze, to będziesz mógł na nią powrócić.

040

Po chwili rozpocznie się dość długa scenka, po której porozmawiaj z Lilith (1). Następnie podejdź do komputera i zainstaluj zdobyty wcześniej chip astronav (2).

Od tego momentu będziesz mógł swobodnie poruszać się po statku, a celem bieżącej misji będzie zapoznanie z jego najważniejszymi miejscami. Pamiętaj jednak, że możesz też zaglądać do różnych zakamarków, w których znajdziesz dodatkowe czynności, niekoniecznie związane z obecnym zadaniem.

041

Po chwili pojawią się do wykonania trzy cele związane z udzieleniem pomocy Tannis, Marcusowi i członkom załogi w ich kwaterach (crew quarters). Pracownie Tannis znajdziesz na nieopodal mostka. Po wejściu do środka usłyszysz głos dziewczyny dobiegający z wnętrza zwłok mutanta (3). Po wysłuchaniu wiadomości podejdź do panelu (4) z lewej i zaatakuj go atakiem wręcz, dzięki czemu Tannis się uwolni.

042

Wróć na korytarz i wyrusz w głąb statku, schodząc po drodze pokład niżej. Skieruj się w stronę znacznika wskazującego zamknięte drzwi (5). Wysłuchaj wołania o pomoc, po czym przestaw dźwignię (6) z lewej, aby otworzyć przejście.

043

Udaj się na wyższy poziom i kontynuuj korytarzem do miejsca, gdzie natkniesz się na Marcusa (7). Mężczyzna poprosi o ugaszenie kilku lokalnych pożarów.

044

Aby to uczynić wystarczy kierować się do kolejnych, palących się miejsc i strzelać w zawory (8), dzięki czemu płomienie zostaną ugaszone. Na końcu będziesz mógł skorzystać z miejsca z ulepszeniami do kupienia.

045

Po udzieleniu pomocy w trzech miejscach udaj się do stalowych drzwi (9), za którymi przebywa Ellie. Porozmawiaj z nią, po czym wyrusz w stronę magazynu. Użyj dźwigni z lewej, żeby otworzyć przejście, co ugasi pożar, ale kosztem utraty cennych towarów.

046

Wejdź do magazynu i skieruj się w stronę drzwi z łańcuchem (10), za którymi przebywa Earl. Po wysłuchaniu wypowiedzi jego oraz Ellis.

047

Wróć na główny korytarz i udaj się do kolejnego miejsca, a mianowicie do kasyna Moxxi (11). Porozmawiaj z właścicielką, a potem skorzystaj z automatu jednorękiego bandyty z lewej, dzięki czemu zdobędziesz Eridium.

048

Wróć z surowcem do Crazy Earla i ponownie z nim porozmawiaj. Po chwili na ziemi za bohaterem pojawi się przedmiot o nazwie Entropy Accelerator (12).

049

Podnieś go i skieruj się do wskazanego korytarza, gdzie znajduje się wybrakowany mechanizm (13). Włóż znaleziony niedawno przedmiot do skrzynki, dzięki czemu przywrócisz układ do życia.

050

Na koniec powróć na mostek i wejdź w interakcję z komputerem, po czym z listy z lewej wybierz cel podróży, czyli Prometheę (14). Po podróży porozmawiaj z Lilith, co zakończy misję.

Następnie: Borderlands 3 - Hostile Takeover: Lorelei, Rhys, Cyclone, Zer0, Gigamind (boss)

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Taking Flight: Vault Map, Tannis, Biofuel Rig, Astronav Chip

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami