Borderlands 3 - amunicja, zakupy i odnawianie w trakcie walki

Zapasy do broni.

Amunicja w grze dzieli się na siedem typów, zgodnie z dostępnymi rodzajami broni. Stan zapasów amunicji do każdej broni (1) sprawdzimy w widoku ekwipunku (inventory), który otwieramy za pomocą klawisza I.

011
  • Kupimy amunicję do broni krótkiej, w tym pistoletów i pistoletów maszynowych.
  • Kolejną kategorią jest broń długa, czyli karabiny szturmowe, strzelby i karabiny snajperskie.
  • W grze skorzystamy także z ciężkiej broni, takiej jak wyrzutnia pocisków.
  • Osobną kategorią są granaty.

Amunicję zdobędziemy na kilka sposobów. W trakcie gry natkniemy się na automaty sprzedażowe Ammo Dump (2). Jeśli chcemy szybko odnowić zapasy, podejdźmy do automatu i wciśnijmy klawisz Q. Aby skorzystać z pełnej oferty sprzedażowej, wciśnijmy klawisz E.

012

W nowym widoku mamy dostępne trzy zakładki. Pierwsza służy do odkupienia przedmiotów (3), które sprzedaliśmy. Druga służy do zakupów (4), a trzecia do sprzedaży przedmiotów (5), które znajdują się w ekwipunku bohatera.

013

Granaty i amunicję kupujemy przy użyciu gotówki (6). Informację o posiadanych funduszach, wolnym miejscu w ekwipunku i wielkości zapasów amunicji (7) znajdziemy u dołu ekranu. Warto zwracać uwagę na cechy przedmiotu i wymagany poziom postaci (lvl req.) (8), aby z niego skorzystać. Nie używajmy granatów czy broni, które są poniżej aktualnego poziomu postaci.

Amunicję znajdziemy także w skrytkach - lodówkach, wiadrach na śmieci, skrzyniach czy szafkach. Schowki, z którymi dokonamy interakcji, posiadają zielony znaczek na obudowie. Nie zawsze znajdziemy potrzebną w danym momencie amunicję, dlatego zawsze uzupełniajmy zapasy przed kolejną wyprawą.

Kolejnym źródłem amunicji są łupy po pokonanych wrogach. W trakcie starć przebiegajmy nad wyrzuconymi przedmiotami, aby automatycznie odnowić zapasy. Tak jak w przypadku skrytek, nie zawsze pozyskamy amunicję, której potrzebujemy.

Następnie: Borderlands 3 - granaty, rodzaje: Impact, Longbow Grenades, Divider, Bouncy

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Fight for Your Life

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami