Gears 5 - Rakietowy plan, cz. 2 (Akt 3, Rozdział 2): Obrotnica kolejowa i most

Transport rakiety.

Po załatwieniu sprawy z satelitą w hangarze wracasz do łodzi i musisz jechać do nowego obszaru, by przejechać pod mostem kolejowym i dostać się do obrotnicy. Jedź do wskazanego celu.

Kłopoty zaczną się dopiero, kiedy przejedziecie pod mostem. W ziemię zaczną uderzać pioruny. Same w sobie nie są niebezpieczne, ale czasem tworzą małe tornada, które trzeba omijać. Ograniczona jest też widoczność, więc wciskaj Shift lub LB, by podświetlać cel i znaleźć drogę (1).

obrotnica1

Gdy dotrzecie na miejsce, standardowo już - musicie wysiąść z łodzi i iść dalej na piechotę. Otwórzcie drzwi i przejdźcie na teren obrotnicy kolejowej.

Sterownia i podnoszenie mostu

Od razu czekają na was wrogowie, jednak nie widzą was, więc możecie ich zaskoczyć. Poczekaj, aż dwóch stanie obok czerwonych beczek i wtedy w nie strzel. Po chwili pojawi się też większy wróg chroniony z tarczą drona - pamiętaj, by wtedy w pierwszej kolejności zniszczyć tego właśnie drona (2). Możesz też przejąć kontrolę na jakiś czas nad ochronnym dronem.

obrotnica2

Strażnikowi z buławami można strącić hełm, by był bardziej wrażliwy na headshoty. Masz tu sporo miejsca, więc możesz unikać jego ciosów. Zastawiaj też pułapki z prądem. Po walce ruszaj dalej w lewo i do końca, do wejścia do sterowni. W środku zbierz zasoby i każ Jackowi hackować terminal.

Po scence automatycznie znajdziecie się przy łodzi. Musicie szybko wracać do sterowni podniesionego wcześniej mostu - znowu w trakcie burzy. Zatrzymacie się przed budynkiem sterowni mostu. W środku jest tylko jeden wróg. Zabij go, zabierz jego wyrzutnię rakiet i strzelaj w żółty fragment mostu (3), by cały most opadł.

obrotnica3

Strzelaj tylko w jeden żółty wspornik mostu, ten po lewej stronie. Jeśli będziesz też strzelał w drugi, nie zdążysz zepsuć ani jednego i pociąg się wykolei.

Później pozostaje ci tylko odeprzeć atak wrogów. Na początku pojawi się sporo Młodzików. Zużyj na nich resztkę amunicji z wyrzutni. Pomagaj sobie też granatami. Na zewnątrz będzie więcej przeciwników z bronią, więc używaj osłon.

Kiedy pozbędziesz się wszystkich przedstawicieli Roju, zacznie się kolejny rozdział.

Następnie: Gears 5 - Może wymagać złożenia, cz. 1 (Akt 3, Rozdział 3): Ośrodek szkoleniowy i wirówka

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Rakietowy plan, cz. 1 (Akt 3, Rozdział 2): Hangar i satelity

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami