Gears 5 - Może wymagać złożenia, cz. 2 (Akt 3, Rozdział 3): Lotnisko i rakieta

Odpalamy.

Po dotarciu na lostniska z ośrodka szkoleniowego, idź prosto do Bairda i podnieś ze stolika obok niego ulepszenie Jacka. To Bariera, czyli energetyczna tarcza, która pojawia się przed tobą.

Od razu zacznie się atak Roju. Biegnij z drużyną w stronę pasa lotniskowego. Po drodze zajmij miejsce przy działku i pozbądź się pierwszych grup przeciwników. Potem idź dalej i otwórz bramę, by dostać się w pobliże samolotu.

Tutaj zdolnością Jacka przejmij kontrolę nad skażonym działkiem (1), które pomoże ci przez chwilę w walce.

lothan1

Po walce pozbieraj amunicję i idź do łodzi. Jedź w stronę hangaru, ale po drodze musisz najpierw pomóc żołnierzom, których konwój z nadajnikami został zatrzymany przez Rój.

Konwój i powrót do hangaru

Kiedy dotrzesz do miejsca z zatrzymanym konwojem, podejdź do ciężarówki i uważaj, bo zaatakują was dwa skoczki. Pamiętaj, żeby chować się lub wykonywać uskok, gdy podnoszą ogon zmieniający kolor na pomarańczowy (2). Oznacza to, że wystrzeli w ciebie kolce.

lothan2

Po walce możesz jechać do hangaru. Droga jest identyczna jak w pierwszej misji. Wchodzisz tym samym wejściem, docierasz do pomieszczenia kontrolnego i schodzisz w kierunku rakiety wewnątrz hali.

Podejdź do oznaczonego przełącznika, by rozpocząć montaż rakiety (3).

lothan3

Niestety, montaż zakłóci Snatcher, który uszkodzi część mechanizmu. Musisz przejść na drugą stronę hangaru, ale zaatakują was w sumie dwaj niebezpieczni przeciwnicy. Najlepszą taktyką w walce z tymi chwytaczami jest schowanie się w małym pomieszczeniu po lewej stronie centrum hangaru.

Stąd możesz ostrzeliwać wrogów w miarę bezpiecznie, celując w czułe punkty (4).

lothan4

Później pojawi się jeszcze trochę zwykłych przeciwników, ale to już o wiele mniejszy problem. Pozbądź się wrogów i idź na drugą stronę hali, do przechylonej suwalnicy, by ją naprostować. Wejdź na nią i każ Jackowi ją naprawić.

Na suwalnicy podniesiecie się wyżej, aż na poziom szczytu rakiety. Zaczną po niej nadbiegać przeciwnicy, więc pozbądźcie się ich szybko. To same młodziki, więc nie stanowią dużego wyzwania. Możesz pokonywać je jednym ciosem nożem.

Po walce rozpocznie się scenka kończąca ten rozdział. Pora na walkę z bossem.

Następnie: Gears 5 - Jeden mały krok (Akt 3, Rozdział 4): Walka z bossem, Kraken

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Może wymagać złożenia, cz. 1 (Akt 3, Rozdział 3): Ośrodek szkoleniowy i wirówka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami