Drużyna League of Legends ukarana sumą 1000 euro za granie w World of Warcraft Classic na turnieju

W przerwach pomiędzy meczami.

Organizatorzy mistrzostw Europy w League of Legends nałożyli grzywnę finansową na zespół G2 Esports. To kara za fakt, że jeden z zawodników między meczami turniejowymi grał w World of Warcraft Classic.

Drużyna, do której należy Marcin Jankowski, wygrała niedawno zakończoną letnią edycję zawodów. Okazuje się jednak, że ekipa musi zapłacić 1000 euro za Martina Hansena o pseudonimie Wunder, który w przerwach między spotkaniami bawił się w produkcji Blizzarda.

Do kary odnieśli się przedstawiciele G2 Esports. W zabawnym oświadczeniu na Twitterze podziękowali organizatorom za decyzję, ponieważ zespół ma teraz „uzasadniony powód”, by usunąć World of Warcraft Classic z komputera duńskiego gracza.

Przyczyną nałożenia grzywny finansowej jest złamanie regulaminu rozgrywek dotyczącego kwestii komercyjnych. Nie jest to na razie jasne, ale Wunder najprawdopodobniej grał w MMO studia Blizzard na głównej scenie, a produkcję uruchomił na PC od Riot Games.

World of Warcraft Classic ukazało się w ubiegłym miesiącu. Gra jest odpowiedzią na oczekiwania osób, oczekujących oryginalnych zasad rozgrywki - tytuł bazuje na wydanej w sierpniu 2006 roku aktualizacji oznaczonej numerem 1.12. Brakuje treści z dodatków.

Warto zaznaczyć, że przypadek Wundera nie jest jedynym. Niedawno odkryto, że Linh Nguyen z Niemiec podczas meczów na turnieju turnieju w karciankę Hearthstone jednocześnie brał udział w kwalifikacjach do zawodów w Auto Chess.

Źródło: Dotesports

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami