Borderlands 3 - Children of the Vault: Claptrap, shield, Shiv (boss), Lilith

Pierwsza misja, w której docieramy do Propaganda Center.

Grę rozpoczynasz od wyboru jednej z czterech postaci - Amary, FL4K, Zane'a lub Maze. Po uczynieniu tego rozpocznie się scenka, w której wybrany bohater będzie jechał autokarem. Po dotarciu na miejsce opuść pojazd i poczekaj na robota nazywanego Claptrapem, który rozpocznie monolog.

001

Po chwili otrzymasz od niego urządzenie aktywujące interfejs oraz zapewniające dostęp do mapy. Następnie zacznij podążać za robotem, który dotrze do zablokowanego przejścia (1). Przejdź w prawo i przestaw dźwignię (2), dzięki czemu je odblokujesz i będziesz mógł ruszyć w dalszą drogę (wciśnij klawisz, który pojawi się z lewej, żeby przykucnąć).

002

W kolejnej lokacji rozpędź się, wciśnij klawisz (3), który pojawi się z lewej strony i przeskocz w ten sposób przez przepaść (4).

003

Podążaj dalej za Claptrapem, który w pewnej chwili doprowadzi bohatera do skrzyni (5). Otwórz ją i podnieś broń, po czym ponownie udaj się za robotem. Ten uda się do wejścia do wrogiej bazy tzw. Propaganda Center.

004

Kiedy drzwi się otworzą wejdź do środka i przygotuj się do walki z rywalami (6). Pamiętaj, że z broni możesz strzelać zarówno w normalnym trybie, jak i korzystając z przybliżenia obrazu. Informacja o korzystaniu z tej opcji pojawi się z lewej strony (7).

Podczas samej walki ukrywaj się za przeszkodami przed wrogimi pociskami. Ponadto możesz strzelać w różne obiekty (m.in. beczki i elektryczne generatory), które mogą zadawać obrażenia obszarowe - uważaj przy tym, aby samemu nie być w ich zasięgu. Zdrowie regenerujesz podnosząc czerwone fiolki.

005

Po oczyszczeniu terenu z przeciwników trzeba będzie przeszukać teren i odnaleźć tarczę (shield). Skieruj się w lewą stronę i zlokalizuj kontenery (8). Wskakuj po nich, aż dotrzesz na górę, gdzie znajdziesz skrzynię z tarczą. W ten sposób wzrosną możliwości obronne postaci.

Walka z Shiv (boss)

Po zdobyciu tarczy wróć na środek bazy i skieruj się w stronę dużej budowli, do której zostaną otwarte wrota. W ten sposób trafisz do Confession Chamber.

006

Na miejscu staniesz do walki z pierwszym bossem, czyli Shiv (9). W trakcie walki staraj się cały czas pozostawać w ruchu. W ten sposób unikaj jego ataków dystansowanych - wśród nich będzie między innymi rzucanie toporem oraz uderzenia w ziemię wywołujące ataki obszarowe (najlepiej nad nimi przeskakiwać).

007

Pozostając w ruchu staraj się cały czas ostrzeliwać wroga, a jeśli zaczyna brakować amunicji, to szybko przeszukuj okoliczne skrzynie. Podczas starcia możesz też ostrzeliwać lokalne beczki i generatory (10), kiedy rywal znajduje się w ich pobliżu. W ten sposób jeszcze szybciej pozbędziesz go zdrowia.

Uratowanie Claptrapa i spotkanie z Lilith

Kiedy przeciwnik padnie zacznij kierować się na górę pomieszczenia. Po drodze możesz przeszukać mijane skrzynie.

008

Na końcu drogi dotrzesz do panelu kontrolnego (11). Wejdź z nim w interakcję, dzięki czemu wyłączysz magnes przytrzymujący Claptrapa (12).

009

Kiedy robot spadnie zeskocz na dół, podejdź do niego, po czym wciśnij i przytrzymaj klawisz (13), dzięki któremu przywrócisz mu życie. Kiedy to uczynisz wyrusz za sojusznikiem w dalszą drogę.

010

Po chwili dotrzesz do Lilith (14), z którą zacznij rozmawiać. Po chwili otrzymasz zestaw granatów i zakończysz bieżące zadanie, automatycznie rozpoczynając kolejne.

Następnie: Borderlands 3 - From the Ground Up: The Droughts, Sun Smasher, Badass Tink, Vaughn

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Shift Codes i VIP Codes, lista, jak używać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami