Gracz zbudował latający samolot w Minecraft. Tylko dla mocnych komputerów

Niezwykle głośna, nietypowa maszyna.

Miłośnik Minecrafta stworzył w grze funkcjonalny, latający samolot - bez modów. Pojazd jest dostępny dla wszystkich, ale ze względu na zastosowaną metodę konstrukcji, płynną grą będą cieszyć się tylko posiadacze odpowiednio mocnych podzespołów.

Użytkownik MrCatFace8885 pochwalił się pracą na forum Reddit. Samolot działa nietypowo, bo wyłączony stoi w powietrzu, a po aktywowaniu „silników” leci prosto, ze stałą prędkością - nie może skręcać ani lądować.

I built a fully functional passenger airplane using redstone and slime blocks! (Java edition) from r/Minecraft

Do poruszania maszyny autor wykorzystał bloki ze szlamem (ang. slime blocks), które w kontakcie z innymi materiałami są w stanie pchać lub ciągnąć kostki, a nawet całe konstrukcje.

Co ciekawe, samolot jest dość głośny - szczególnie z fotela pilota lub pasażera. Przeskakujące przez niebo bloki hałasują z każdym ruchem.

min1
Podróż przez Minecraftowe niebo

Nietypową maszynę może pobrać każdy zainteresowany, ale autor ostrzega, że samolot może znacząco spowolnić słabsze komputery.

Następnie: Cyberpunk 2077 bez automatycznie generowanych zadań. Wszystkie misje stworzone ręcznie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami