Gears 5 - Źródło wszystkiego, cz. 2 (Akt 2, Rozdział 4): Porzucona kopalnia

Wyprawa po paliwo fosforowe.

W misji Źródło wszystkiego znalazłeś już wieże komunikacyjne. Dotarłeś do miejsca sygnału i musisz wysiąść z łodzi, by przyjrzeć się obszarowi dokładniej. Okaże się, że sygnał nadawany jest spod lodu.

Użyj pulsu Jacka. Potem dowiesz się, że musisz zmierzać do opuszczonej kopalni. Znajdziecie tam specjalne paliwo, którym roztopicie lód, by dostać się do ukrytego laboratorium.

Droga do porzuconej kopalni

Kopalnia zostanie oznaczona na mapie, na południu. By tam dotrzeć, trzeba przejechać prowizorycznym mostem z lodu, który oznaczyliśmy na mapie (1). Gdy dotrzecie do płotu przy żółtej fladze, wysiadajcie i idźcie dalej na piechotę.

kopalnia1

Idź prosto wśród pni drzew. Dotrzesz do jaskini. Przejdź na drugą stronę. Pójdź prosto i w prawo, by z tartaku zabrać krajzegę (2). To wyrzutnia pił, które odbijają się od ścian. Następnie dołącz do Dela i idźcie niżej w stronę wykolejonego pociągu.

kopalnia2

Idźcie w lewo, by zejść jeszcze niżej przez przewrócony wagon. Dotrzecie nad zamarznięte jezioro, gdzie od razu zaatakuje was Rój. Wrogów na lodzie możesz pokonać po prostu strzelając w taflę - spadną do wody. Pamiętaj też, by samemu raczej nie wchodzić na lód. Trzymaj się lewej strony, gdzie jest kawałek ziemi i osłony.

Przebij się prosto w stronę budynku. Zabij wroga za barierką i pobiegnij po lodzie, by dostać się na betonowe podłoże (3). Tu masz więcej osłon i trochę amunicji do zebrania. Po walce idź dalej pomostem i każ otworzyć Jackowi drzwi po lewej. Teraz musisz odpierać atak kilku fal Roju. Uważaj, bo niektórzy wrogowie czasem zacinają się na wzgórzu i trudno ich trafić (4).

kopalnia3

Jack otworzy drzwi do windy - jedźcie nią na poziom wyżej. Idźcie do budynku po lewej i wyważcie drzwi, by przejść dalej. Na moście idźcie w prawo, do tunelu na końcu. Po krótkiej wizji zbierz amunicję i w razie potrzeby wymień broń. Następnie otwórzcie stalową bramę po prawej stronie pomieszczenia.

Kopalnia, Snatcher i eskorta paliwa

Zajrzyj do pokoju po prawej, by z sejfu zabrać komponent. Następnie zejdź schodkami niżej i idź cały czas prosto, a potem przez szyb kopalniany. Skręcicie w lewo i otworzycie żółte drzwi - w kolejnej sali przejdź przez środek i w prawo, by kolejnym szybem zejść niżej. Gdy otworzycie bramę, w kolejnej komnacie zaatakuje was Snatcher.

kopalnia5

Najważniejsze, to uważać na atak kolcem z ogona. Gdy wróg podnosi ogon i bierze nim zamach (5) uskocz szybko w ostatniej chwili, bo nawet jedno trafienie może cię powalić. Wykorzystuj pułapkę elektryczną Jacka, by spowalniać wroga. Uważaj też na Młodziki, które będą was atakować w tym samym momencie.

Po walce przeszukaj całą komnatę w poszukiwaniu amunicji i zasobów, a następnie wskaż dronowi punkt na wiertle (6), by zabrał zbiornik paliwa. Gdy Jack zabierze zbiornik, zaczną was atakować wrogowie - musicie zabijać ich szybko, by nie zdołali uszkodzić zbiornika.

kopalnia6

Teraz musicie wydostać się na zewnątrz, tą samą drogą, którą przyszliście. Różnica jest taka, że po drodze cały czas musicie walczyć z Rojem. Wrogowie pojawiają się z różnych stron, więc najlepiej przeć naprzód ze strzelbą w dłoni, bez zatrzymywania się.

Po wyjściu na zewnątrz idźcie na drugi koniec mostu. Pokonajcie ostatnią falę wrogów i idźcie do żółtego wagonu (7), a z niego przejdziecie na drugą stronę. Stąd możecie już spokojnie wracać przez tartak do jaskini i do łodzi. Spacerek jest długi, ale nie ma już żadnych wrogów.

kopalnia7

Teraz wracajcie do punktu nadawanego sygnału pod lodem, gdzie rozpoczęliśmy drugą część tego rozdziału. Wyjdź z łodzi i podejdź do oznaczonego miejsca na lodzie, by zamontować ładunek z paliwem i zakończyć ten rozdział. Ważne: jeśli teraz zdecydujesz się zejść pod lód, nie będziesz mógł już wrócić do tej doliny i dokończyć pobocznych aktywności.

Następnie: Gears 5 - Mniejsze tajemnice, cz. 1 (Akt 2, Rozdział 5): Ośrodek badawczy i Niles

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Źródło wszystkiego, cz. 1 (Akt 2, Rozdział 4): Wieże komunikacyjne

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami