Gears 5 - Mniejsze tajemnice, cz. 2 (Akt 2, Rozdział 5): Walka z bossem, Matrona

Jak pokonać bossa na lodzie.

Rozdział Mniejsze tajemnice kończy się walką z bossem - pierwszą od dawna. Starcie może sprawiać problemy, ale to tylko kwestia rozpoznania zachowań przeciwnika i odpowiednich reakcji. Śpieszymy z pomocą!

Jak pokonać Matronę

Na początku starcia boss wskoczy na lód i załamie go, zamrażając się na chwilę. To nauka, jak radzić sobie z matroną.

Unikaj jej szarży, przejdź po tafli lodu, następnie poczekaj (ewentualnie zwróć uwagę bossa, jeśli jest daleko, strzelając w niego) i strzelaj w lód pod biegnącym przeciwnikiem (1). Kiedy wpadnie do dziury z wodą, szybko biegnij dookoła i celuj w pomarańczowe, odsłonięte miejsce na plecach (2).

matrona1

Ten sam proces musisz powtórzyć wiele razy, ale najważniejsze jest jedno - gdy już zamrozisz wroga i zadajesz mu obrażenia, oddalaj się od niego tak szybko, jak tylko zacznie rozkruszać lód. Nie chcesz być blisko, gdy się oswobodzi.

Po paru udanych próbach, boss zacznie stosować nowe sztuczki. Przede wszystkim ataki kolcami. Zwracaj uwagę, gdy stoi w miejscu, a z jej pleców zacznie się wydobywać pomarańczowa substancja (3) - to znak, że zaraz wystrzeli niebezpiecznymi pociskami. Wykonuj szybko unik albo chowaj się za kolumnami.

matrona2

Kiedy unikniesz szarży, parę razy obraz zmieni się na czerwonawy i będziesz miał ograniczone pole widzenia. Uważaj wtedy i reaguj szybko, skąd nadejdzie wróg, by zdążyć strzelić w lód. Boss zacznie też wykonywać ataki z wyskoku, więc też musisz reagować na nie uskokiem.

Dodatkowo, możesz stosować w różnych miejscach elektryczne pułapki Jacka. Zwracaj też uwagę, kiedy boss atakuje twojego kompana - wtedy możesz skorzystać z okazji i strzelać matronie w plecy.

Gdy zabijesz bossa, zacznie się długa scenka, która przenosi bohaterów do Aktu 3.

Następnie: Gears 5 - Wielka szansa (Akt 3, Rozdział 1)

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Mniejsze tajemnice, cz. 1 (Akt 2, Rozdział 5): Ośrodek badawczy i Niles

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami