Gears 5 - Mniejsze tajemnice, cz. 1 (Akt 2, Rozdział 5): Ośrodek badawczy i Niles

Sztuczna inteligencja, zamrażacze i Rój.

Na końcu rozdziału Źródło wszystkiego zdobywasz paliwo, dzięki któremu możesz przebić się przez lód. Gdy to zrobisz, zacznie się scenka, po której znajdziesz się głęboko pod powierzchnią. Idź prosto lodowym przejściem. Ścieżka jest liniowa. Na końcu, gdy przeciśniesz się między ścianami, zacznie się kolejna wizja.

Po wizji ockniesz się przed zamkniętą bramą. Nie podchodź do przodu, bo aktywują się działka z laserowym namierzaniem. Trzeba je wyłączyć. Zauważ ścieżki prowadzące w obie strony z twojej pozycji. Najpierw idź w prawo, do budynku. Tam użyj pułapki elektrycznej Jacka na generatorze (1). Możesz użyć pulsu, by podświetlić generator.

tajemnice1

Tym samym wyłączysz część działek. Teraz możesz przejść w drugą stronę, w lewo od głównej bramy i wyłączyć tam drugi generator. Następnie idź do bramy, która się otworzy. Zacznie się scenka.

Podążaj za Nilesem

Teraz po prostu podążaj za robotem ze sztuczną inteligencją naukowca. Dotrzecie spacerkiem nad zamarzniętą wodę. Idź sam w lewo i otwórz kopniakiem drzwi na górze. W pomieszczeniu zbierz komponent (2). Wyjdź kolejnymi drzwiami, użyj pułapki elektrycznej drona na generatorze i wracaj do Dela i Nilesa.

tajemnice2

Następnie znowu podążaj za robotem. Dotrzecie do kolejnej sali, gdzie w końcu zacznie się scenka przerywnikowa, po której... znowu masz iść za Nilesem. Do momentu, w którym drogę zablokuje wam stale zamrażane pomieszczenie. Musisz przez nie przebiec aktywując wzmocnienie zdrowia i wyłączyć generator (3) po drugiej stronie.

tajemnice_3

Teraz znów podążacie za Nilesem, aż dotrzecie do głównego komputera i pojemnika z matroną. Zacznie się dłuższa scenka.

Ucieczka Nilesa i szarańcza

Po scence biegnij za robotem. Nie zdążysz przedostać się przez te same drzwi, co on, więc idź pod górę w prawo. W pierwszym pomieszczeniu idź w prawo, podnieś rurę z podłogi, wyważ drzwi za zamarzniętym stworem i rozbij wielką bryłę lodu (4), by przejść dalej.

tajemnice4

Idź prosto i podejdź do konsoli z martwym naukowcem. Wejdź z nim w interakcję i idź w lewo, do pokoju, a następnie ześlizgnij się w dół po lodzie. Otwórzcie razem wielkie drzwi. Za nimi możesz zdjąć działo kriogeniczne z wieżyczki, bo zaraz czeka cię walka. Działko zachować jednak najlepiej na wrogów z kolcami, którzy mogą cię porwać. Pojawią się jednak później.

Przebij się powoli na drugą stronę sali. Musisz pokonać wszystkich, ale walka nie stanowi dużego wyzwania, wrogowie są prości. Po starciu pociągnij za dźwignię przy drzwiach. Wejdźcie dalej i użyj kolejnej. Po krótkim przerywniku z matroną idźcie dalej, a potem w prawo do tunelu z lodu. Na końcu skręć w prawo i idź do dużej sali.

Tutaj uważaj, bo z pojemników po prawej (5) zaczną wyskakiwać mutanty, które będą w stanie cię porwać. Zamrażaj je i rozbijaj kopniakiem.

tajemnice5

Idźcie dalej pozbywając się napastników. Przejdziecie w prawo do kolejnej sali laboratorium i otworzycie żelazną bramę. Po zniknięciu matrony idźcie prosto i w lewo, przygotowując się na kolejny atak wrogów. Potem idźcie w lewo, na skos pomieszczenia, do uchylonej bramy. Za nią musisz tylko kazać dronowi otworzyć drzwi. Przejdziesz do lodowej komnaty, w której czeka cię starcie z bossem.

Następnie: Gears 5 - Mniejsze tajemnice, cz. 2 (Akt 2, Rozdział 5): Walka z bossem, Matrona

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Źródło wszystkiego, cz. 2 (Akt 2, Rozdział 4): Porzucona kopalnia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami