Call of Duty: Modern Warfare z minimapą czy bez? Twórcy wprowadzają zmiany po sugestiach graczy

Jeszcze w fazie bety.

Jedną z największych zmian, jakich względem poprzednich części doczekało się Call of Duty: Modern Warfare, był brak minimapy w trybie wieloosobowym. Po krytyce ze strony społeczności deweloperzy powrócili jednak do dawnego rozwiązania - choć w nieco zmodyfikowanej formie.

Podczas pierwszych dwóch dni weekendowych testów beta, minimapa była wyłączona. Przybliżoną pozycję wrogów strzelających z broni bez tłumików wskazywał natomiast kompas umieszczony na górze ekranu. Minimapę można było przywołać, ale tylko przy wykorzystaniu konkretnych killstreaków, czyli nagród za serie zabójstw.

Rozwiązanie okazało się jednak dla fanów serii na tyle kontrowersyjne, że Infinity Ward zdecydowało się na kompromis. Podczas kolejnych dwóch dni bety minimapa była włączona przez cały czas, ale pokazywała tylko teren i sojuszników. Pozycję wroga na minimapie można było natomiast odkryć wspomnianymi killstreakami, w tym popularnym i często używanym UAV, czyli radarze pulsacyjnym.

Niewykluczone, że decyzja nie jest ostateczna i deweloperzy zmienią podejście - szczególnie że nowe rozwiązanie testowano tylko przez dwa dni.

W poprzednich odsłonach Call of Duty, strzał z broni bez tłumika oznaczał natychmiastowe odkrycie pozycji na minimapie. Gracz był oznaczony jako czerwona kropka.

mw11
Bieganie za czerwonymi kropkami to już klasyk. Na zdjęciu Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One. Gra jest próbą zresetowania współczesnej odnogi cyklu i postawienia na realizm - zarówno jeśli chodzi o korzystanie z broni, jak i przedstawienie działań wojennych.

Otwarta beta Modern Warfare dla wszystkich platform i z funkcją crossplayu odbędzie się w dniach 21-23 września.

Źródło: VG247

Następnie: Gracz ukończył Minecrafta nie wykonując nawet jednego kroku

Reklama

Skocz do komentarzy (18)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami