Borderlands 3 dwukrotnie popularniejsze na PC niż część druga. Mimo premiery w Epic Games Store

Randy Pitchford zaskoczony.

Borderlands 3 tylko w dniu premiery odnotowało dwukrotnie większą liczbę aktywnych użytkowników na PC niż Borderlands 2 kiedykolwiek - poinformował szef studia Gearbox.

Warto przypomnieć, że trzecia część serii zadebiutowała na komputerach tylko na platformie Epic Games Store. Poprzednie odsłony były dostępne na Steamie.

Według serwisu Steam Charts, w Borderlands 2 największa liczba zalogowanych jednocześnie graczy to 124 tysiące. Oznaczałoby to, że w najnowszą część grało w tym samym momencie co najmniej 248 tysięcy użytkowników PC - tylko 13 września.

Zobacz: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Część odbiorców była nastawiona negatywnie do premiery gry wyłącznie w EGS, zwracając uwagę na niedopracowany system zapisów w chmurze czy brak dedykowanych forów. Obecnie różne problemy związane z Borderlands 3 są rozwiązywane na forum Steam gry Borderlands 2.

Trzecia odsłona cyklu od Gearbox oferuje 4 zupełnie nowych bohaterów i pozwala zwiedzić kilka różnych planet. Do tego poprawki w trybie kooperacji i więcej aktywności dla tych, którzy ukończą główny wątek i osiągną maksymalny poziom doświadczenia.

Źródło: PC Gamer

Następnie: FIFA 20 - popularni piłkarze Borussii i Tottenhamu rozczarowani swoimi statystykami

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami