Speedrunner stracił 97 godzin postępów przez jeden przedmiot w grze RPG

Baten Kaitos tylko dla wytrwałych.

W trakcie próby pobicia rekordu jak najszybszego przejścia gry Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean na 100 procent, speedrunner napotkał na problem, który zakończył próbę - po 97 godzinach od startu.

Aby ukończyć grę w pełni, streamer znany na Twitchu pod pseudonimem Baffan musiał zdobyć wszystkie przedmioty dostępne do znalezienia podczas przygody, w tym tzw. Magnusy, czyli karty, które stanowią rdzeń rozgrywki w Baten Kaitos.

Podczas zadania polegającego na pomocy pewnym sierotom, gracz zdobywa jedną nagrodę najpierw za oddanie dzieciom trzynastu Magnusów, a potem kolejną, za ofiarowanie kolejnych ośmiu.

Baffan, chcąc prawdopodobnie oszczędzić czas, oddał od razu 21 Magnusów. Gra nie zaliczyła tym samym pierwszego etapu zadania, a gracz w ramach nagrody otrzymał nie dwa przedmioty, a jeden. Decyzji nie można było cofnąć, co oznaczało, że dalszy speedrun typu 100 procent nie jest już możliwy do wykonania.

baf1
Streamer był załamany

Streamer zapisał co prawda postęp, ale ponad godzinę przed nieszczęśliwym wypadkiem. Na forum Reddit stwierdził, że wczytanie stanu rozgrywki uniemożliwiłoby osiągnięcie satysfakcjonującego czasu.

Co ciekawe, Baffan próbował pobić swój własny rekord, ustanowiony w 2017 roku. Wtedy to ukończył grę w 341 godzin i 20 minut.

Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean zadebiutowało w 2003 roku na konsoli GameCube. Gracz nie wciela się w wybranego bohatera, a „dobrego ducha”, który prowadzi protagonistę przez fantastyczny świat.

Źródło: Kotaku, Reddit

Następnie: FIFA 20 - ponad 100 utworów na ścieżce dźwiękowej. Dostępne już do posłuchania

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami