Minecraft - skąd pobrać na PC i konsole, wersje gry

Gdzie zakupić grę.

Minecraft to produkcja multiplatformowa, dostępna na PC, najpopularniejsze konsole oraz smartfony. Wariant Minecraft Bedrock Edition (Windows 10 Edition) umożliwia wspólną grę na kilku platformach. To istotna różnica względem popularnej wersji Java Edition, która jest dostępna wyłącznie na komputery.

133

Edycje przeznaczone na Xbox 360, Nintendo Wii U oraz New Nintendo 3DS Edition nie pozwalają na tak zwany crossplay. Posiadacze gry na konsolę od Sony mogą grać razem wyłącznie z innymi użytkownikami PlayStation.

Minecraft na PC

Jeżeli chcemy wybrać edycję Minecraft Bedrock Edition (dla Windows 10), skorzystajmy ze strony Microsoft Store. Jeśli zamierzamy zagrać w Minecraft: Java Edition, sprawdźmy oficjalną witrynę gry, gdzie dokonamy zakupu. Plik instalacyjny ściągniemy bezpośrednio ze strony.

Minecraft PlayStation Edition

Wersje Minecraft na konsole PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita zakupimy w sklepie PlayStation Store. Wystarczy skorzystać z poniższych linków będąc zalogowanym lub odnaleźć odpowiedni tytuł w katalogu gier, który jest dostępny na włączonej konsoli. Edycje gry na konsole od Sony nie są kompatybilne z Minecraft Bedrock Edition (Windows 10 Edition). Gra sieciowa wymaga wykupienia abonamentu PlayStation Plus.

Minecraft Xbox Edition

Posiadacze obu konsoli Microsoftu zakupią Minecraft w osobnych witrynach sklepowych. Wersja gry na Xbox One jest dostępna w Microsoft Store, a edycja Xbox 360 w Sklepie Xbox Games. Tylko edycja na Xbox One jest kompatybilna z Bedrock Edition. Gra sieciowa wymaga wykupienia abonamentu Xbox Live Gold.

Minecraft na konsole Nintendo

W Minecraft zagramy także, jeżeli posiadamy Nintendo Switch, Nintendo Wii lub Nintendo 3DS Edition. Gra jest dostępna w sklepie Nintendo. Tylko edycja gry na Nintendo Switch jest kompatybilna z Minecraft Bedrock Edition. Gra sieciowa w Minecraft for Nintendo Switch wymaga wykupienia abonamentu Nintendo Switch Online.

Mobilny Minecraft - Minecraft Pocket Edition

Posiadacze smartfonów również zagrają w Minecraft. Wystarczy dokonać zakupu w dedykowanym sklepie. Wersje mobilne gry są kompatybilne z edycją Bedrock.

Następnie: Minecraft - kody na PC: komendy i konsola

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami