Gears 5 - Miażdżyciel: jak skutecznie korzystać ze strzelby

Strafing, popshots, zasięg.

Miażdżyciel to główna broń w Gears 5, tak jak w każdej odsłonie serii - choć mowa tutaj o trybie multiplayer, w którym strzelba ta jest najbardziej skuteczna i powszechnie wykorzystywana.

Poświęcenie paru chwil na trening z tą bronią jest niezbędne, by porządnie ją opanować. Najważniejsze są dwa elementy: zasięg i atak zza osłony.

Kiedy stoisz blisko wroga, jeden strzał z Miażdżyciela wystarczy, by go zlikwidować - o ile oczywiście dobrze wycelujesz. Mamy więc zasięg na jeden strzał (1). Jednak nie tylko takie podejście jest godne uwagi. Zasięg na dwa strzały (2), pozwala powalić wroga z bezpieczniejszej odległości. Potem trzeba jednak wykończyć przeciwnika.

1strzal
2strzaly

Kiedy jesteśmy nieco dalej, można też powalić wroga trzema strzałami, o ile celujemy. Strzał bez celowania jest skuteczny, ale tylko z zasięgu najbliższego.

Podczas wymiany ognia z Miażdżycieli kluczowe jest między innymi tak zwane strafe'owanie. Przeszkadza to wrogowi w trafieniu nas. Jest to po prostu szybkie poruszanie się na boki (wciskaj naprzemiennie A i D lub szybko wychylaj analog w lewo i prawo).

Poza tym, warto wykorzystywać błyskawiczny strzał przy wyjściu zza osłony. Jeśli przeciwnik znajduje się obok osłony, za którą się chowamy, przytrzymując Spację / A na padzie z kierunkiem do przodu i jednoczesnym strzałem, atakujemy natychmiastowo, nie dając wrogowi szans na reakcję.

Następnie: Gears 5 - piła, jak jej używać

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - wall bouncing, zaawansowane poruszanie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami