Gears 5 - granat na ścianie, jak przyklejać ładunki

Pułapki na wrogów.

Wielu graczy nie zdaje sobie sprawy (a gra tego nie wyjaśnia), że granaty można w Gears 5 przyczepiać do ścian, a nawet do przeciwników.

Jest to naprawdę proste. Wystarczy podejść do obiektu, do którego chcemy przykleić ładunek i przytrzymać B na padzie lub F na klawiaturze. To wszystko. Granat zostanie przytwierdzony do powierzchni (1).

granacik

Tak samo granat przyczepiamy do przeciwnika, choć oczywiście jest to już trudniejsze zadanie. Wykorzystuje się je właściwie wyłącznie wtedy, kiedy chcemy rzucić granat daleko, ale nagle zaskakuje nas oponent - wtedy zamiast tracić czas na zmianę broni, możemy spróbować przytwierdzić ładunek do wroga.

Przyczepianie granatów do ścian czy osłon to w praktyce tworzenie pułapek. Jeśli wróg zbliży się do takiego ładunku, granat wybuchnie. Może to być nie tylko granat odłamkowy, ale też błyskowy.

To skuteczna metoda, ponieważ wielu graczy nie przygląda się ścianom zbyt uważnie. Przyklejanie granatów to też świetny sposób na pokonywanie wrogów w trybie Hordy.

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - jak oznaczać wrogów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami