Call of Duty: Modern Warfare zakazane w Rosji? Powodem może być kontrowersyjna kampania

Sony wycofuje zamówienia i zwraca pieniądze.

Call of Duty: Modern Warfare może nie zadebiutować na terenie Rosji - wynika z relacji graczy, którzy informują o zniknięciu gry z PlayStation Store oraz anulowanych zamówieniach przedpremierowych.

Wczoraj na PS4 ruszyła beta Call of Duty: Modern Warfare, więc grę udostępniono w cyfrowym sklepie Sony - wszędzie, oprócz Rosji. Z PS Store usunięto też wszystkie wersje produkcji.

mw1
Twórcy przyłożyli się podobno do realistycznego przedstawienia działań wojennych

Choć gracze mogli składać cyfrowe zamówienia przedpremierowe, teraz preordery są anulowane, a obsługa klienta Sony informuje, że pieniądze będą zwrócone automatycznie. Rosyjski oddział koncernu potwierdza też w mailach do użytkowników, że nowe Modern Warfare „nie będzie sprzedawane za pośrednictwem PS Store” na terenie kraju.

Gra wciąż jest dostępna do kupienia na platformach Xbox One i PC - odpowiednio Microsoft Store i Battle.net - ale niewykluczone, że w przeciągu najbliższych dni również te wersje zostaną usunięte.

Być może powodem utraty możliwości kupna gry na PS4 są problematyczne treści w kampanii dla jednego gracza. Z relacji wynika, że produkcja jest kontrowersyjna i przepełniona realistyczną przemocą - nawet bardziej niż słynna misja No Russian z Modern Warfare 2.

Gra zadebiutuje 25 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Otwarta beta na PS4 odbędzie się w dniach 14-16 września, a na wszystkich trzech platformach 21-23 września.

Źródło: ResetEra

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami