Project Resistance pozwoli wcielić się w zombie i Mr. X z Resident Evil. Pierwszy gameplay

Asymetryczny multiplayer.

Zaprezentowano pierwszy pełnoprawny gameplay z Project Resistance, czyli pobocznej odsłony serii Resident Evil. To gra wieloosobowa z asymetryczną rozgrywką - czterech ocalałych staje do walki z osobą kontrolującą pole walki oraz zombie.

Zadaniem bohaterów jest ucieczka z labiryntu korytarzy w wyznaczonym czasie, natomiast tzw. Mastermind musi ich powstrzymać. Gracze odpierający fale wrogów wcielą się w jedną z czterech klas.

Tyrone jest typowym tankiem, a więc otrzymuje mniejsze obrażenia. Valerie potrafi leczyć siebie i wszystkich ocalałych. Samuel to ekspert od walki wręcz, a January wyłącza kamery, którymi przeciwnik obserwuje pole bitwy.

Mastermind stawia na mapie pułapki, „odradza” przeciwników w wybranych miejscach, wyłącza światła, blokuje drzwi i używa broni montowanej na wieżyczkach. Może też wcielić się w zombie, a nawet potężnego Tyranta - Mr. X'a.

mr
Tyrant będzie najprawdopodobniej najsilniejszym przeciwnikiem

Wygląda na to, że Project Resistance zbudowano na silniku z odświeżonej wersji Resident Evil 2. Widzimy podobne animacje i identyczną perspektywę w przypadku rozgrywki czwórką ocalałych.

Data premiery ani platformy docelowe nie są znane. W dniach 4-7 października odbędzie się natomiast zamknięta beta produkcji.

Następnie: Premiera serialu Wiedźmin 17 grudnia? Netflix mógł omyłkowo ujawnić datę debiutu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami