Łączy nas przycisk „X” - Microsoft składa życzenia Sony, Nintendo i graczom z okazji Dnia Gier

„Nieważne, jak go nazywasz”.

Dziś - 12 września - gracze ze Stanów Zjednoczonych celebrują Narodowy Dzień Gier Wideo. Z okazji święta Microsoft postanowił złożyć życzenia miłośnikom wirtualnej rozrywki i swoim konkurentom.

Na oficjalnym profilu marki Xbox w serwisie Twitter koncern z Redmond opublikował wpis, w którym nawiązano do niedawnej debaty dotyczącej nazewnictwa „krzyżyka” - przyciska z padów od platform PlayStation.

„Nieważne jak go nazywasz, jedną rzeczą, która łączy nas wszystkich jest klawisz X. Szczęśliwego Narodowego Dnia Gier Wideo dla Sony, Nintendo i wszystkich innych!” - napisano. Dołączono grafikę z kontrolerami od PS4, Xbox One i Switch oraz klawiaturą.

Co ciekawe, analogiczny komunikat udostępniono także na profilach Xbox Polska w mediach społecznościowych. Przedstawiciele polskiego oddziału firmy zwrócili się do swoich rywali działających nad Wisłą.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Microsoft publikuje wpis skierowany bezpośrednio do konkurencji. Przykładowo w 2013 roku firma gratulowała producentowi PlayStation 4 debiutu konsoli, a niedawno także sukcesu God of War.

Następnie: Gry z Batmanem za darmo w Epic Games Store od 19 września

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Powiązane gry

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami