Gears 5 - Ucieczka: zasady i postacie

Jak uciec z Ula.

Ucieczka (Escape) to zupełna nowość w Gears 5. To drugi tryb, po Hordzie, nastawiony na kooperację. Maksymalnie 3 graczy zmaga się tutaj z przeciwnikami, uciekając jednocześnie do punktu ewakuacji.

Ważna jest współpraca oraz ostrożna rozgrywka. Tutaj musimy bowiem często oszczędzać amunicję, więc agresywna szarża nie zawsze popłaca. Warto też zaznaczyć, że układ lokacji zawsze jest generowany losowo z gotowych segmentów. Nie można więc po prostu wskazać drogi do celu, bo za każdym razem jest inna.

Początek Ucieczki, zasady

Na początku trzeba wyraźnie zaznaczyć, że w Ucieczce możemy ranić sojuszników. Twórcy chcą w ten sposób wymusić na graczach większy poziom współpracy i zwracania uwagi na towarzyszy. Pamiętajcie więc, żeby nie strzelać do wrogów, jeśli zasłania ich jeden z kompanów.

Przed rozpoczęciem gry można wybrać nie tylko poziom trudności, ale i dodatkowe modyfikatory - więcej zdrowia wrogów, słabszą regenerację życia graczy czy wzmocnione obrażenia przeciwników. Kolejne modyfikatory odblokowują się w miarę postępów i zdobywania poziomu poprzez granie w kolejne sesje Ucieczki.

escape1

Kiedy rozpocznie się runda, do dyspozycji masz tylko pistolet (3). U góry ekranu widzisz odliczanie (1), po którym nastąpi wybuch i trucizna zacznie wypełniać całą mapę. Na dole ekranu stopniowo ładuje się twoja umiejętność specjalna (2). Zwróć też uwagę na minimapę (4), na której będzie też widać zieloną truciznę.

escape2

Na początku musisz pokonać kilkanaście Debeków. Najlepiej zrobić to ostrożnie, zachodząc je od tyłu i likwidując jednym ciosem. Szybko trafisz jednak na przedstawicieli Roju - upuszczą oni swoją broń, więc będziesz mógł podnieść pierwszy karabin.

Musisz po prostu podążać dalej korytarzami i starać się znaleźć wyjście z Ula. Po drodze będziesz spotykał coraz większe grupy wrogów, ale czasem możesz je po prostu ominąć i biec przed siebie, a dopiero potem ustawić się w dobrym miejscu i prowadzić ostrzał.

Najważniejsze to nie rozdzielać się i uważać, by zdążyć szybko reagować i pomagać rannym kompanom.

escapemap

Pamiętaj też, by regularnie spoglądać na mapę. Oznaczona na zielono trucizna (5) w końcu was dogoni, jeśli będziecie zwlekać - a jest ona szkodliwa nie tylko dla Roju, ale też dla graczy. Ciemnozielony kolor to granica trucizny - gdy dosięgnie jej jasnozielony kolor, to cała powierzchnia trucizny się przedłuży.

Postacie

Do wyboru w Ucieczce mamy 4 postacie, które różnią się lekko cechami specjalnymi. Każdy wybiera swoją postać przed rozpoczęciem rundy. Oto dostępni bohaterowie:

  • Lahni. Gdy dokonuje egzekucji wrogów, wypada z nich trochę amunicji. Jej specjalna zdolność zwiększa skuteczność ataków wręcz, które ogłuszają przeciwników i rażą ich prądem.
  • Keegan. Może oznaczać wrogów, a jeśli zostaną zabici, to przyspieszy ładowanie zdolności bohaterów. Poza tym, może uzupełnić amunicję całej drużyny swoją umiejętnością specjalną.
  • Mac. Może rozstawić przed sobą tarczę obronną. Jego umiejętność ładuje się także wtedy, gdy postać otrzymuje obrażenia.
  • Sarah Connor. Bohatera z Terminatora ma najlepszy pistolet z całej grupy. Jej zdolność sprawia, że obrażenia z dowolnej broni balistycznej odpychają wrogów.
escape4p

Grając w kolejne mecze Ucieczki zdobywamy wyższe poziomy naszej postaci. Później możemy wybierać dla bohaterów karty ulepszeń - zwiększają one skuteczność wybranych cech postaci.

Następnie: Gears 5 - Horda: jak przetrwać, porady

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami