Gears 5 - Horda: klasy, postaci i zdolności

Kim grać?

Klasy postacie w Hordzie w Gears 5 mają duże znaczenie. Należy przyjrzeć się zdolnościom bohaterów przed rozpoczęciem zabawy, a nie tylko wybrać tą postać, która po prostu nam się podoba.

Przygotowano cztery różne specjalizacje: Czołg, Wsparcie, Atak, Inżynier i Zwiadowca. Podkreślamy - tylko Atak i Inżynier mogą budować umocnienia!

Klasy mają inne cechy, ale poszczególni bohaterowie też mają inne zdolności, nawet jeśli reprezentują tę samą klasę. Warto więc przyjrzeć się wszystkim dostępnym postaciom.

Zdolności wszystkich postaci

Każda postać dysponuje w Hordzie inną bronią główną, a także inną umiejętnością do aktywowania w trakcie rundy. Poniżej opisujemy każdą dostępną na początku jednostkę.

Kait (Zwiadowca). Wyposażona w Retro Lancer z bagnetem. Pokonując wrogów sprawia, że wypada z nich nieco więcej energii. Jej główna zdolność pozwala jej aktywować tymczasowy kamuflaż. Będąc zakamuflowaną może zabijać przeciwników z bliska poprzez egzekucję.

Del (Inżynier). Startuje z Egzekutorem. Może konstruować umocnienia i ulepszać je za nieco mniejszą sumę energii niż inni. Może też wezwać na pole walki roboty-szperacze, które zaatakują wrogów.

JD (Atak). Zaczyna rundę z Lancerem GL, a więc tym z wyrzutnią granatów. Co szósty strzał w głowę przeciwnika sprawia, że wróg wyrzuca amunicję. Jego zdolność specjalne to wezwanie artylerii na oznaczonego przeciwnika - dobre na silnych wrogów.

jd

Marcus (Czołg). Zaczyna z klasycznym Lancerem. Jego zdolność specjalna ładuje się, gdy otrzymuje obrażenia, a umiejętność ta pozwala na automatyczne headshoty przez pewien czas - także dla obecnych przy nim sojuszników.

Fahz (Atak). Podobnie jak w przypadku JD - co szósty headshot powoduje wypadnięcie z oponenta amunicji. Zdolność specjalna pozwala widzieć Fahzowi przez ściany, a rundę zaczyna z karabinem Markiz.

Jack (Wsparcie). Jack to specyficzna postać. Jako dron, nie ma żadnej broni i skupia się na pomaganiu drużynie. Może między innymi naprawiać fortyfikacji i przejąć kontrolę nad jednym wrogiem, by przez chwilę atakował on innych przeciwników.

Sarah Connor (Czołg). Jej główna broń początkowa to Miażdżyciel. Sarah może aktywować zdolność, która sprawi, że jej strzały będą ogłuszać i odrzucać przeciwników do tyłu.

Najważniejsze jest, by podczas rozgrywki wybrać drużynę, w której znajdzie się jeden Inżynier, jeden Czołg i jeden bohater typu Atak

Następnie: Gears 5 - Horda: energia (jak zbierać)

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Horda: Fabrykator, umocnienia, jak budować

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami