Gears 5 - Horda: jak przetrwać, porady

Najważniejsze wskazówki.

Grupa żołnierzy kontra 50 fal wrogów - oto klasyczne założenia trybu Horda, który powraca w Gears 5. Nowości to między innymi specjalne umiejętności postaci, z których można czasem skorzystać, a także możliwość gry z piątym uczestnikiem, który może wcielić się w pomocnego drona.

Tutaj przedstawimy najważniejsze porady, które przydadzą się przede wszystkim początkującym graczom.

Horda - najważniejsze porady

Nie zabijaj ostatniego wroga. Po pokonaniu przeciwników z fali, zostaw ostatniego przy życiu na jakiś czas. Pozwoli to wam spokojnie przeczesać całą mapę i zebrać energię, którą upuszczają pokonani wrogowie. Odliczanie do następnej fali zaczyna się bowiem po zlikwidowaniu ostatniego oponenta.

Trzymaj przy sobie różne bronie. Twoja postać może mieć dwa rodzaje broni oraz pistolet, ale nie zmienia to faktu, że powinieneś zadbać o pukawki do różnych sytuacji. Zawsze warto mieć przy sobie Lancera czy Młocarza do pokonywania z daleka lekkich wrogów, ale przyda się też mocna i precyzyjna broń - kup więc szybko Markiza albo karabin snajperski z Fabrykatora.

Wybierzcie różne postacie. Tak, by ich cechy i zdolności uzupełniały się, a nie powtarzały. Warto rozegrać parę rund na najłatwiejszym poziomie trudności, by spokojnie rozwinąć poziom postaci, a potem zabrać się za trudniejsze poziomy wyzwania. Pamiętaj, że w Gears 5 tylko Del, JD i Fahz mogą budować umocnienia!

horadedel
Patrz na klasę postaci (1)! Tylko klasy Inżynier i Atak mogą budować fortyfikacje.

Uzupełniaj amunicję działek. Kiedy rozstawisz już działka z Fabrykatora, pamiętaj, że zużywają one amunicję. Musisz ją uzupełniać, używając narzędzia naprawczego (które też tworzysz w Fabrykatorze).

Boss pojawia się co 10 fal. Pamiętaj o tym, by odpowiednio się przygotować i nie dać się zaskoczyć.

Komunikacja to klucz. Nawet na poziomie Początkujący ostatnie fale Hordy potrafią sprawić problem, jeśli każdy uczestnik robi co chce i nie patrzy na swoich towarzyszy. Kluczowe jest dobieranie celów i informowanie się nawzajem o zagrożeniach.

Przejmuj Zawory Mocy. Po 10 fali zaczną pojawiać się Power Taps (Zawór Mocy). Te źródła energii pozwalają pobrać darmową, dodatkową energię pod koniec każdej fali. Trzeba tylko przejąć nad nimi kontrolę, gdy pojawią się na mapie.

powetap
Zawór Mocy

Następnie: Gears 5 - Horda: Fabrykator, umocnienia, jak budować

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Ucieczka: zasady i postacie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami