Gears 5 - Horda: energia (jak zbierać)

Jak zyskać dużo energii.

Energia to podstawa w Hordzie. Można powiedzieć, że jest tu główną walutą. To dzięki niej kupujesz nową broń, ulepszasz ją oraz budujesz umocnienia.

Taką energię pozyskujemy na dwa sposoby. Główna metoda to podnoszenie jednostek energii, które wypadają z pokonanych wrogów. Są wyraźnie oznaczone żółtą, jasną ikoną (1), więc trudno je przegapić.

energia1

W lewym rogu widzimy, ile energii mamy przy sobie. Określa je wyrażenie Carrying (2) - tego słowa nie przetłumaczono w polskiej wersji.

Będąc przy Fabrykatorze widzimy oczywiście koszt przedmiotów i umocnień (3) oraz ilość energii, którą możemy składować (4) w Fabrykatorze. Można to robić po to, by inni gracze mogli wydać zebraną przez towarzyszy walutę.

energia2

Drugi sposób pozyskiwania energii to pobieranie jej z Zaworów Mocy (5). Pojawiają się one po 10 fali w Hordzie i trzeba podejść do nich, by je przejąć i uruchomić. Wtedy pod koniec każdej fali można zabierać z nich dodatkową energię.

energia3

Uwaga jednak - Rój może atakować i zniszczyć nasze Zawory. Warto więc i przy nich ustawić jakieś umocnienia, choćby spowalniające kolce.

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Horda: klasy, postaci i zdolności

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami