Ubisoft już nigdy nie stworzy gry z małym, zwartym światem

Takiej jak starsze części Assassin's Creed.

Każda z dużych gier Ubisoftu z ostatnich lat to produkcje z otwartym światem, oferujące rozgrywkę na ponad 60 godzin. Firma podkreśla, że nie zamierza zrezygnować z podobnych tytułów.

Dyrektor generalny spółki - Yves Guillemot - udzielił wywiadu serwisowi GamesIndustry. W rozmowie zapytano menedżera, czy w przyszłości wydawca wróci do formuły Assassin's Creed Unity, czyli pozycji z mniejszą i bardziej zwartą mapą.

- Nie. Naszym celem jest zagwarantowanie, by gracz mógł doświadczyć przygody w stylu Unity wewnątrz Odyssey. Jeżeli ktoś chce historii na 15 godzin, otrzyma ją, ale może dostać też wiele innych. Użytkownik trafia do otwartego świata, w którym może robić co chce - tłumaczy.

ac_odyseja_ubis
Gry w stylu Assassin's Creed Odyssey to przyszłość Ubisoftu

Stworzenie gry z dużą mapą jednak kosztuje, więc strategia Ubisoftu wiążę się ze wzrostem budżetów. Firma nie podnosi jednak cen nowych produkcji, co - jak zwraca uwagę Guilemot - jest możliwe, dzięki docieraniu z tytułami do kolejnych grup odbiorców.

W finansowaniu następnych pozycji pomagają też przychody z mikrotransakcji. Pieniądze uzyskiwane ze sprzedaży wirtualnych elementów przeznaczane są także na dalszy rozwój danego projektu o większe rozszerzenia i DLC.

farcraj5
Otwarty świat pojawił się też w Far Cry 5

- Nasze zespoły nie przestają pracować po premierze gry. Mamy ogromne ekipy, które przygotowują dodatkowe treści, by gracze na dłużej zostawali w ulubionych uniwersach. Fakt, że niektórzy kupują cyfrowe przedmioty, pozwala tworzyć kolejną zawartość - wyjaśnia. Guillemot.

Warto zaznaczyć, że nową produkcją Ubisoftu z otwartym światem wypełnionym szeregiem zróżnicowanych aktywności, jest zaplanowany na wrzesień Ghost Recon Breakpoint. Podobnego elementu nie zabraknie też w powstającym Watch Dogs Legion.

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami