Minecraft - żelazne drzwi: otwieranie z użyciem czerwonego kamienia

Drzwi otwierane przyciskiem.

Drzwi żelazne, w przeciwieństwie do drewnianych, można otworzyć wyłącznie za pomocą przycisku, dźwigni lub płyty naciskowej. Ten sposób zadziała jedynie, gdy wstawimy przedmioty przed drzwiami lub na blokach, które bezpośrednio sąsiadują z drzwiami. Aby pokonać te ograniczenia, stworzymy mechanizm otwierania przy pomocy energii czerwonego kamienia.

W tym przypadku użyjemy przycisku (1), który aktywuje obwód czerwonego kamienia (2). Energia przekazywana przez obwód otworzy drzwi (3). Przycisk sprawi, że drzwi otworzą się tylko na moment. Przycisk umieszczamy na bloku, który znajduje się po przekątnej od drzwi.

118

Serce mechanizmu znajduje się pod ziemią. Pod blokiem z przyciskiem umieszczamy czerwony kamień - to wystarczy, aby energia dotarła do obwodu. Następnie umieszczamy dalej kamień, kierując się w stronę przekaźnika (4). Ze względu na to, że nie możemy swobodnie zabudowywać czerwonego kamienia, fragment obwodu jest zakopany głębiej.

W wybranych miejscach ustawimy półbloki (5), które zakryją mechanizm i pozwolą zarazem na jego działanie.

119

Pozostałe fragmentu mechanizmu ukryjmy przez wstawienie pełnych bloków. Po drugiej stronie drzwi możemy umieścić przycisk lub dźwignię już bez użycia czerwonego kamienia.

Następnie: Minecraft - alchemia, podstawy

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - czerwony kamień (redstone), podstawy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami