Minecraft - Twierdza, jak znaleźć

Poszukiwania Twierdzy w grze.

Twierdze to miejsca, w których znajdziemy portal do Kresu (Endu). Aby je odnaleźć, musimy posiadać w ekwipunku co najmniej kilkanaście sztuk Oka Kresu (Oka Endera). Aby aktywować portal, niezbędnych jest maksymalnie 12 sztuk tego przedmiotu. Oko Kresu to łup, który zdobędziemy po pokonaniu Endermana.

Zapas Oka Kresu przyporządkujmy do paska szybkiego dostępu. Następnie aktywujmy przedmiot i wciśnijmy PPM, aby rzucić go przed siebie. Oko wystrzeli w powietrze (1) i przez krótki moment wskaże kierunek, w którym powinniśmy podążać, aby odnaleźć Twierdzę. Następnie spadnie na ziemię, gotowe do ponownego użycia. Oko może również zniknąć.

125

Rzucając wielokrotnie Oko Kresu próbujemy znaleźć drogę do Twierdzy. Gdy dotrzemy do celu, Oko Kresu przestanie wzlatywać w powietrze, będzie od razu opadać na ziemię (2). Miejsce opadania może wskazywać na położenie portalu do Kresu (Endu).

Na Twierdzę składają się liczne korytarze (3), które często kończą się w nieoczekiwanym momencie. Niekiedy sieć tuneli nie jest ze sobą połączona. Portal do Endu również może znajdować się poza głównym kompleksem Twierdzy. Odnalezienie go ułatwi rzucanie Okiem Kresu, które może wskazywać kierunek, w którym należy podążać.

126

Poszukiwanie Twierdzy to proces zwykle czasochłonny, często wymagający wędrówki po jeszcze nieodkrytych biomach. Warto wykonać solidne zapasy przed rozpoczęciem poszukiwań oraz zdobyć diamentowe, zaklęte opancerzenie i uzbrojenie. Jeśli dotrzemy do Twierdzy, czeka nas walka z licznymi szkieletami, pająkami, a nawet wiedźmami. Po dostaniu się do Kresu stoczymy bój z Smokiem Kresu oraz liczną grupą Endermanów.

Aby odnaleźć Twierdzę, można także skorzystać z ułatwień trybu Kreatywnego, w którym mamy nielimitowaną liczbę sztuk Oka Kresu. W tym trybie postać gracza potrafi również latać - w tym celu wystarczy dwukrotnie wcisnąć klawisz spacji. W ten sposób odnajdziemy szybciej twierdzę i zapoznamy się z jej mechaniką bez utraty życia bohatera.

Następnie: Minecraft - portal do Endu (Kresu)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - portal do Netheru

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Laura Jaszowska

Laura Jaszowska

Staff Writer

Laura wspiera zespół redakcyjny w obszarze publicystyki oraz poradników. W wolnym czasie jeździ rekreacyjnie na rowerze, a od czasu do czasu eksploruje Tamriel.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami