Gears 5 strąciło Fortnite z pozycji lidera w Xbox Live. Gra Epic Games królowała przez rok

Sukces Marcusa Fenixa i spółki.

Gears 5 jest obecnie najpopularniejszym tytułem w Xbox Live - sugerują dane Microsoftu. Produkcja wyprzedziła więc Fortnite, które zajmowało pozycję lidera od ubiegłorocznego lata.

Strzelanka studia The Coalition jest na pierwszym miejscu w sekcji „Najczęściej rozgrywane gry” sklepu koncernu z Redmond. Nowa odsłona cyklu przewodzi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Austrii i Polsce.

gears5_xbox_live
Gears 5 króluje w USA (źródło: Resetera)

Produkcja zepchnęła tym samym na drugą lokatę Fortnite. Warto zaznaczyć, że darmowe battle royale niezmiennie królowało w Xbox Live od ponad dwunastu miesięcy, a konkretnie od lata ubiegłego roku.

Na razie jednak nie przedstawiono dokładnych danych na temat liczby graczy w Gears 5. Pokonanie tytułu firmy Epic Games jest jednak dużym wyczynem, którego nie osiągnęły między innymi Red Dead Redemption 2 i popularne w okresie premiery Apex Legends.

Zobacz: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Niewykluczone, że sukces najnowszej odsłony jednej z flagowych serii Microsoftu jest zasługą Xbox Game Pass. Strzelanka dostępna jest w komputerowej i konsolowej wersji abonamentu od dnia debiutu.

Gears 5 skupia się na znanej z poprzedniej części Kait. Nowością w kampanii fabularnej są częściowo otwarte lokacje - gracze mogą dosyć swobodnie eksplorować plansze i podejmować się wykonania misji pobocznych.

Źródło: Resetera

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - zamiana w żabę i dynamiczne pojedynki w nowym zwiastunie

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami