Gears 5 na PC to przykład, jak gra może wyglądać na Xbox Scarlett - analiza Digital Foundry

Jedna z najlepszych konwersji.

Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji Digital Foundry opublikowali materiał, w którym poddali analizie Gears 5 w wersji PC. Przekonują, że wydanie może być przykładem tego, jak gra będzie wyglądać na Xbox Scarlett - konsoli następnej generacji od Microsoftu.

Dziennikarze podkreślają, że komputerowa edycja jest jedną z najlepszych konwersji w historii. Zwracają uwagę na mnogość dostępnych opcji graficznych - większość jest odpowiednio opisana, wyjaśniając użytkownikowi wpływ na wydajność.

Porównano również wspomnianą wersję z wydaniem Xbox One X. Według autora analizy, na mocniejszym modelu platformy Microsoftu połączono różne elementy z niskich, średnich oraz wysokich ustawień wizualnych.

Cięć dokonano zwłaszcza w obszarach, które mogłyby znacząco obciążyć procesor konsoli. Przykładem jest wygląd liści i szczegółowość wirtualnego świata, które wydają się odpowiadać niskiemu poziomowi detali z komputerów osobistych.

gears_df
Oprócz kampanii fabularnej, Gears 5 oferuje kilka trybów sieciowych

Dziennikarze zwracają uwagę, że część funkcji mogłaby trafić do edycji na konsolę nowej generacji - Xbox Scarlett. Zwiększona ilość pamięci VRAM w GPU pozwoliłaby podnieść rozdzielczość, a dodatkowa moc procesora przełożyłaby się na wzrost FPS do 120.

To nie wszystko, ponieważ autor analizy przewiduje, że układ graficzny z powstającego urządzenia Microsoftu umożliwiłby zapewne zaoferowanie ładniejszej niż na Xbox One X oprawy wizualnej - być może porównywalnej z poziomem znanym z PC.

Zobacz: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Z analizy wynika, że gra na komputerach nieco lepiej działa na kartach AMD, które oferują nawet o 30 procent wyższą wydajność podczas rozgrywki w 1080p niż podzespoły Nvidii. Warto jednak zaznaczyć, że testy prowadzono bez nowych sterowników dla GeForce'ów.

Gears 5 dzisiaj debiutuje na PC i Xbox One. Warto zaznaczyć, że gra jest dostępna w abonamencie Xbox Game Pass.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami