Take-Two blokuje prace nad fanowskim remasterem Red Dead Redemption na PC

Autor przerwał rozwój projektu.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o Red Dead Redemption: Enhancement Project, czyli próbie odświeżenia gry na PC - w wersji na emulatory PS3 i Xbox 360. Okazuje się, że prace niedawno przerwało Take-Two, wydawca tytułów studia Rockstar.

Przedstawiciele firmy skontaktowali się z twórcą projektu i zażądali wstrzymania prac. Moder postanowił więc przerwać rozwój remastera, o czym poinformował na oficjalnej stronie.

Autor twierdzi, że wkrótce opublikuje materiał wideo z najnowszymi wieściami, a ponadto spróbuje rozwiązać sprawę przy wsparciu specjalisty od prawa. Podkreśla, że nie jest zadowolony z decyzji Take-Two.

Enhancement Project miało na celu udoskonalenie oprawy graficznej Red Dead Redemption dzięki teksturom w wyższej rozdzielczości i ulepszonemu interfejsowi użytkownika. W planach było też poprawione wczytywanie znajdujących się w oddali obiektów oraz ładniejsze cienie i modele postaci.

rdr1
Paleta barw miała przypominać kolorystykę Red Dead Redemption 2

Najprawdopodobniej Take-Two zdecydowało się podjąć odpowiednie kroki nie ze względu na ulepszoną oprawę czy kwestię emulowania, a fakt uruchomienia Red Dead Redemption na PC - platformie, na której oficjalnie gra nigdy się nie ukazała. Autor projektu ma więc bardzo niewielkie szanse na wznowienie prac.

Źródło: DSOgaming

Następnie: Project Resistance - zwiastun kooperacyjnego spin-offu Resident Evil

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami