"Iks" czy "krzyżyk"? Sony wyjaśnia, jak powinno się nazywać przycisk na padzie

Internetowa debata.

Na forach internetowych i portalach społecznościowych trwa ostatnio dyskusja, w jaki sposób powinno nazywać się przycisk X na kontrolerach konsol PlayStation. Niektórzy opowiadają się za „iksem”, a inni za „krzyżykiem”. Stanowisko w sporze postanowiło obrać samo Sony.

„Trójkąt, kółko, krzyżyk, kwadrat. Jeśli krzyżyk miałby być iksem (a nie jest), to jak nazwalibyście kółko?” - zapytał retorycznie brytyjski oddział koncernu, podając prawidłowy sposób określania przycisku.

Wśród setek wypowiedzi internautów zdarzają się wpisy, które próbują podejść do tematu w poważny sposób, posiłkując się definicjami geometrycznymi.

„Krzyżyki mają tę samą odległość między każdą »nóżką« i można je wpisać w kwadrat. Iksy nie mają tej samej odległości między »nóżkami« i wpisują się w prostokąt” - stwierdził użytkownik Twittera, wyjaśniając tym samym, że - zgodnie ze zdaniem Sony - DualShock ma krzyżyk, a nie iks.

„Tak naprawdę ten przycisk nazywa się »fork«” - zauważył inny internauta, prezentując zdjęcie ze środka pada. Słowo tłumaczymy na „widelec”.

W sondzie, którą główne konto PlayStation przeprowadziło na Twitterze, aż 81 proc. użytkowników opowiedziało się za „iksem”, natomiast tylko 8 proc. za „krzyżykiem”. Oznacza to, że zdecydowana większość graczy wymawia nazwę przycisku „źle”.

Pozostałe 11 proc. respondentów wybrało humorystyczną odpowiedź „plus obrócony o 45 stopni”.

Następnie: Fani Pokemon Go wkraczają na tereny prywatne. Twórcy musieli zapłacić 4 miliony dolarów

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami