Gears 5 - Rekrutacja (Akt 2, Rozdział 1)

Obrona wioski.

Pora na Akt 2. Po intensywnej końcówce misji Nadchodzi zmiana rozumiemy już nazwę poprzedniego etapu - zmiana faktycznie nadeszła. Od teraz główną bohaterką kampanii jest Kait.

Trafiamy do jednego z obozów wysiedleńców, którzy nie chcą zjednoczyć się z siłami COG. Zadanie jest proste. Musimy iść na spotkanie z przywódcą grupy. Wciśnij Shift lub LB, by zobaczyć oznaczenie celu (1) - i po prostu dotrzyj do tego miejsca.

rekrutacja1

Musisz przejść przez całą wioskę, więc możesz pozaglądać do różnych budynków czy posłuchać mieszkańców. W końcu dotrzesz do celu i okaże się, że to spotkanie rodzinne. Po scence zacznie się jednak bardziej dynamiczny moment. Musicie odeprzeć atak wrogów.

Atak roju na wioskę

Po scence idź za wujkiem i schowaj się za osłoną tam, gdzie on, strzelając do pierwszych wrogów. W krótkim przeciwniku wprowadzeni zostaną nowi wrogowie z łukami (2) - uważaj na nich. Jedno trafienie wybuchową strzałą oznacza zazwyczaj śmierć. Nie wychylaj się na długo.

rekrutacja2

Po pokonaniu oponentów warto podnieść jeden łuk i wypróbować go samodzielnie nieco dalej na kolejnych stworach. Tym bardziej że na górze, z budynku po lewej wyjdzie poważniejszy wróg z wyrzutnią - wystarczą na niego 3-4 strzały. Kiedy go pokonasz, ruszaj tam, skąd przyszedł.

Wejdź po schodach i weź ulepszenie Jacka (3). Zainstaluj je, a następnie umieść pułapkę przed drzwiami na wprost. Poczekaj, aż do środka wbiegną wrogowie. Pozbądź się ich i wyjdź na zewnątrz, zbierając po drodze amunicję z budynku.

rekrutacja3

Specjalna strategia nie jest tu potrzebna - idziesz cały czas tą samą trasą, którą wcześniej spokojnym spacerkiem zmierzałeś do przywódcy wioski. Teraz kieruj się cały czas pod górę, chowając się za osłonami w razie potrzeby. Pamiętaj o celowaniu w głowy.

Przy zbiornikach z gazem możesz też używać Jacka w punkcie zaznaczonym na niebiesko (4), by wypuścić na pobliskich wrogów gorącą parę.

rekrutacja4

Dalej, gdy skręcisz ulicą w lewo, musisz pozbyć się przejętego przez Rój działa Deebee. By zajść je od boku, włącz wzmocnienie zdrowia i pobiegnij szybko na lewą stronę od działa. Potem zza osłony ostrzeliwuj pomarańczowe, słabe punkty. Idź dalej, ale uważaj na wrogów, którzy pojawię się, gdy zaczniesz wchodzić po schodach.

Silverback i koniec starcia

W pomieszczeniu użyj pułapki rażącej Jacka przy generatorze, by otworzyć drzwi. Zbierz wcześniej zasoby i wymień broń wedle uznania - pełno jej tutaj. Następnie wyjdź na zewnątrz, by ponownie zmierzyć się z Rojem. Szybko się chowaj, by uniknąć strzał. Użyj granatów i mocy drona, by pokonać działko.

Po starciu idź w stronę celu i w Warsztacie wejdź do Silverbacka (5). Teraz już przy pomocy tego mecha na spokojnie pozbądź się wszystkich wrogów w okolicy.

rekrutacja5
rekrutacja6

Na końcu, by dostać się do głównej bramy, musisz opuścić pojazd i przejść ciasnym przejściem (6) wyżej. Spróbuj otworzyć bramę, a porwie cię Snatcher i w kilku scenach musisz teraz kontrolować żołnierzy Roju. Atakuj nimi innych wrogów. Każda wizja skończy się automatycznie. Po wszystkim obejrzysz dłuższą scenkę.

Kiedy w końcu przejmiesz kontrolę nad Kait, znajdziesz się w garażu z łodzią. Pozbieraj zasoby i włącz prąd dźwignią na konsoli po lewej stronie od wiszącej łodzi. Następnie wsiadaj na pojazd z tyłu i jedź do przodu, gdy otworzy się brama.

Następnie: Gears 5 - Zew natury (Akt 2, Rozdział 2)

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Nadchodzi zmiana (Akt 1, Rozdział 4)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami