Gears 5 - łódź, jak używać, czy można ulepszać?

Przechowywanie broni.

Łódź to zupełna nowość w Gears 5. Związana jest z innych niespotykanym wcześniej aspektem gry, czyli dużymi, otwartymi lokacjami. Nazwa może być jednak nieco myląca, bo naszej łodzi ani razu nie wprowadzamy na wodę...

Upraszczając, łódka jest w tym przypadku połączeniem skutera śnieżnego z paralotnią. Ślizga się na płozach po śniegu lub piasku, pozwalając szybko pokonywać duże odległości.

By wsiąść do łodzi, po prostu podejdź do niej od tyłu i wciśnij E lub X na padzie. Gałkami analogowymi przyspieszasz i skręcasz (na PC to WSAD oraz mysz). Poza tym, łódź nie ma jednak zbyt wielu zastosowań.

lodz1

Najważniejszym dodatkowym sposobem wykorzystania łodzi jest przechowywanie dodatkowego uzbrojenia. Przy sobie możesz zawsze nosić dwa rodzaje broni podstawowej - a na łódź załadujesz dwa kolejne. Po jednym na każdym boku.

Kiedy trafisz więc do miejsca, w którym leży dużo broni, ale nie możesz zabrać wszystkiego ze sobą, przenieść część zdobyczy na łódź. Przyda się w przyszłości.

Niestety, łodzi nie można w żaden sposób ulepszać ani rozwijać. Nie psuje się też, więc nie wymaga naprawy. W praktyce to odpowiednik łodzi z God of War na PS4.

Łódź zawsze pozostaje tam, gdzie z niej wysiądziesz. Zatrzymuj się więc zawsze możliwie najbliżej wejścia do jakiegoś zamkniętego obszaru.

Następnie: Gears 5 - wall bouncing, zaawansowane poruszanie

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Jack, rozwój drona, ulepszenia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami