Pierwsze Civilization odtworzone w Excelu przez fana

Projekt [Cell]ivization.

Niezależny deweloper i miłośnik serii Civilization podjął się nietypowego zadania - postanowił odtworzyć pierwszą część cyklu w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

Projekt użytkownika o pseudonimie s0lly's jest w pełni działającą grą, ale w programie biurowym Microsoftu. Przyznaje jednak, że obecna wersja jest wczesną, co oznacza, że oferuje stosunkowo niewiele funkcji.

Obecnie gracze mogą jedynie produkować jednostki i atakować przeciwników. Wśród dostępnych rodzajów żołnierzy, którymi można pokierować, są osadnicy, wojownicy, łucznicy i konnica, a do tego opcja skorzystania z katapulty.

Nie brakuje elementów graficznych, aczkolwiek strategia oferuje na razie tylko jeden okres historyczny. Twórca przekonuje jednak, że jeżeli gra o nazwie [Cell]ivization spodoba się internautom, postara się wprowadzić do tytułu dodatkowe elementy.

civ_excel
Cywilizacja w Excelu

Nietypowa wersja Civilization to efekt tygodniowej pracy. Pozycja powstała w ramach Code Jam - trwającego do jutra konkursu, w którym programiści starają się we wskazanym terminie przygotować projekty na określony temat. Motywem przewodnim bieżącej edycji jest „destrukcja” (w omawianej produkcji celem gracza jest zniszczenie wojsk przeciwnika).

Zrealizowany w arkuszu kalkulacyjnym Excel remake na razie nie jest dostępny, ale użytkownik s0olly obiecuje, że działającą wersję wyda wkrótce. Stosowne pliki najprawdopodobniej opublikuje jeszcze dzisiaj.

Źródło: Reddit, PC GamesN

Następnie: Nawet teraz nie rozumiem Death Stranding - przyznaje Hideo Kojima

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami