Nawet teraz nie rozumiem Death Stranding - przyznaje Hideo Kojima

Japończyk chce stworzyć nowy gatunek gier.

Death Stranding to najnowsza produkcja od Hideo Kojimy. Japończyk przyznał jednak, że sam w pełni nie rozumie istoty rozwijanego tytułu.

Deweloper udzielił wywiadu magazynowi Financial Times. W rozmowie poruszono kwestię złożoności powstającej gry - projektant podkreślił, że nie jest jeszcze w stanie pojąć, czym jest pozycja.

- Nawet teraz nie rozumiem Death Stranding. (…) Świat przedstawiony, mechanizmy rozgrywki, to wszystko jest nowe. Moim celem jest stworzenie nieistniejącego na razie gatunku, który zaskoczy wszystkich. To oczywiście ryzykowne… - wyjaśnia.

ds_kojima
W głównego bohatera wciela się aktor z The Walking Dead

Dopiero od niedawna twórcy zaczęli tłumaczyć, czym dokładnie jest produkcja. Do tej pory była promowana materiałami, które zazwyczaj nie ujawniały wiele na temat tytułu, a aura tajemnicy potęgowana była obecnością między innymi niemowlaków w pojemnikach.

Kojima odniósł się też do różnic pomiędzy artyzmem gier i filmów. Przekonuje, że sztuka wirtualnej rozrywki musi przyjmować formę usługi skierowanej do graczy i nie bazować na abstrakcyjnych elementach.

ds_rozgrywka
W trakcie rozgrywki gracze zwiedzą duży świat

- Nazwanie czegoś, co wygląda jak banan jabłkiem jest sztuką. To jednak tak nie działa w przypadku gier. Nasze dzieła muszą być interaktywne. Banan musi być jadalny po obraniu ze skórki, samochody muszą jeździć - tłumaczy.

- Aby produkcje były interaktywne i gwarantowały rozrywkę, muszą oferować odbiorcom rzeczywistość, za którą odpowiada duża grupa ludzi. To my: branża usługowa oparta na artyzmie - dodaje Kojima.

Zobacz: Death Stranding - premiera i najważniejsze informacje

Death Stranding ukaże się 8 listopada na PS4. Akcję osadzono w świecie, w którym USA nie istnieją, zastąpione przez Zjednoczone Miasta Ameryki (UCA). Bohater musi zjednoczyć państwo, w czym jednak przeszkadzają między innymi wrogo nastawieni separatyści.

Źródło: Financial Times, VG247

Następnie: Doom z licencjonowaną wódką - wytwarzaną z użyciem kości krów i byków

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami